Доступність посилання

ТОП новини

СНІД в Україні зараз передається переважно статевим шляхом – МОЗ


СНІД в Україні зараз передається переважно статевим способом – Нізова
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:15:03 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Епідемія ВІЛ-СНІДу в Україні зараз в основному поширюється через небезпечний секс, повідомила Радіо Свобода директор Центру контролю соціально небезпечних хвороб МОЗ України Наталія Нізова.

Майже 70% вагітних жінок, які вперше дізналися про свій ВІЛ-позитивний статус, ніколи не дозволяли собі ризикованої поведінки. Переважно їх інфікували чоловіки, з якими жінки перебували у цивільному чи громадянському шлюбі.

Протидія поширенню СНІДу є проблемою вибору кожної людини, а рівень поширення інфекції є соціально небезпечним, тобто загрожує усім, наголосила професор Нізова.

Лікування зареєстрованих ВІЛ-позитивних людей здійснюється на 95% за рахунок державного бюджету і коштів Глобального фонду протидії ВІЛ/СНІДу. Антиретровірусну терапію отримують майже 43 тисячі ВІЛ-інфікованих, які стоять на диспансерному обліку.

«Економія коштів від державних закупівель лише цього року склала 13 мільйонів доларів, і за ці кошти вдалося закупити ще кілька сотень курсів для лікування», – розповіла директор Центру.

Наталія Нізова запевнила, що якщо функції забезпечення ВІЛ-інфікованих антиретровірусною терапією будуть повністю передані Центру, який вона очолила, перебоїв із постачанням ліків, як це було минулого року, більше не буде.

«Великим кроком уперед є тестування вагітних і забезпечення необхідною терапією – профілактикою передачі ВІЛ від матері до дитини. Таким чином ми забезпечуємо можливість народження немовлят без ВІЛ-статусу. Це вагомий фактор зупинки поширення епідемії», – стверджує професор Нізова.

Перший випадок ВІЛ-інфекції був зареєстрований в Україні 1987 року. З тих пір зареєстровано понад 220 тисяч ВІЛ-інфікованих (ООН нарахувало 375 тисяч). Лише половина людей зі встановленим вірусом імунодефіциту людини звернулися за медичною допомогою.

Всесвітній день протидії СНІДу й підтримки ВІЛ-інфікованих людей відзначається 1 грудня.

XS
SM
MD
LG