Доступність посилання

ТОП новини

Індекс верховенства права: Україна 10-а з кінця за рівнем політичного втручання


Україна займає 87-е місце серед 97 країн у сфері меж повноважень центральної влади в Індексі верховенства права проекту «Правосуддя в світі». Цей звіт оприлюднили сьогодні у Вашингтоні.

У дослідженні йдеться про те, що в Україні поширене політичне втручання, безкарність і корупція. «Урядові установи неефективні у сфері дотримання виконання законів (91-е місце серед усіх досліджуваних країн і друге з кінця серед країн з доходами нижче середнього). Суди, попри те, що доступні, є неефективними і корумпованими», – йдеться в Індексі.

З іншого боку, автори дослідження зауважують, що Україна отримала досить високу оцінку в захисті базових громадянських свобод, таких як свобода віросповідання, і є відносно безпечною в плані злочинів (44-е місце з 97). Водночас, як мовиться в звіті, права власності в країні – слабкі.

Індекс оцінює країни за показниками у восьми сферах, що мають вплив на стан верховенства права. Серед них – межі повноважень центральної влади, корупція, безпека і порядок, фундаментальні права, відкритість уряду, регуляторне середовище, цивільне і кримінальне правосуддя.

Доповідь створюється на підставі опитування 97 тисяч громадян в 97 країнах, а також понад 2,5 тисяч експертів.
XS
SM
MD
LG