Доступність посилання

ТОП новини

США голосуватимуть в ООН проти підвищення статусу Палестини до «держави-спостерігача»


Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун і палестинсьткий лідер Махмуд Аббас у Рамаллі 21 листопада 2012 року
Сполучені Штати мають намір голосувати в четвер на засіданні Генеральної Асамблеї ООН проти підвищення статусу Палестини до «держави-спостерігача».

Про це заявила представник Держдепартаменту США Вікторія Нуланд, яка назвала ініціативу президента Палестинської адміністрації Махмуда Аббаса «помилкою».

Проти буде голосувати й Ізраїль. Німеччина та Велика Британія, як передбачають, утримаються при голосуванні.

Генеральна асамблея ООН має в четвер голосувати з приводу заявки Палестинської національної адміністрації про визнання за Палестиною статусу «спостерігача, держави-не члена ООН», що означало б непряме визнання палестинської державності. Нині палестинське представництво в Генасамблеї має статус «спостерігача, недержавного утворення».

Понад рік тому Махмуд Аббас також подавав до ООН офіційну заявку з проханням прийняти Палестину до ООН як незалежну державу; Рада безпеки ООН передала цю заявку на розгляд до свого комітету в справах членства, а Сполучені Штати Америки, які є одним із постійних членів, заявили, що вдадуться до свого права вето, якщо Рада безпеки голосуватиме на підтримку палестинської заявки.

Істотна більшість держав-членів ООН, цілком ймовірно, підтримає палестинську ініціативу. Серед країн, які вже заявили про це – низка держав-членів ЄС, зокрема Франція, Греція, Іспанія та Австрія, а також Росія, Китай і Туреччина.
XS
SM
MD
LG