Доступність посилання

ТОП новини

США закликають палестинців відкласти голосування в ООН


Лідер палестинців Махмуд Аббас та Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун
США закликали президента Палестинської адміністрації Махмуда Аббаса відкласти призначене на сьогодні голосування в Генеральній Асамблеї ООН з питання про підвищення статусу Палестини в ООН до статусу держави-спостерігача.

За інформацією Держдепартаменту США, два чільні американські дипломати на зустрічі з Аббасом у Нью-Йорку намагалися роз’яснити йому позицію Вашингтона.

Держсекретар США Гілларі Клінтон, зі свого боку, заявила, що єдиний шлях близькосхідного врегулювання – це прямі переговори між Ізраїлем і палестинцями.

Проти палестинського проекту резолюції висловилися США, Ізраїль, Німеччина та Велика Британія.

Однак очікується, що документ підтримає істотна більшість держав-членів ООН – у тому числі Франція, Іспанія, Австрія, Туреччина, Росія та Китай.

Зокрема, офіційний представник МЗС Китаю заявив раніше сьогодні на брифінгу в Пекіні: «Це законне право палестинців на створення незалежної держави, і це є основою двох держав. Китай підтримує зусилля палестинського народу на створення незалежної палестинської держави, яка користується повним суверенітетом, із Східним Єрусалимом як її столицею і на основі кордонів 1967 року. Ми розуміємо, поважаємо і підтримуємо заявку Палестини як держави-спостерігача, не члена ООН».

У керівництві Палестинської адміністрації розглядають підвищення статусу в ООН як ще один крок до незалежності Палестини.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив сьогодні в Єрусалимі, що рішення в Організації Об’єднаних Націй сьогодні «нічого не змінить на практиці». «Це не сприятиме створенню палестинської держави, а навпаки буде далі це відкладати. Рука Ізраїлю завжди тягнеться до миру, але палестинська держава не буде створена без визнання Ізраїлю як єврейської держави», – вважає ізраїльський прем’єр.
XS
SM
MD
LG