Доступність посилання

ТОП новини

У Донецьку виник конфлікт між священиками і «посланцями Сатани»


Донецьк – У Калінінському районному суді Донецька в четвер розглядали справу мешканців району проти релігійної громади Української православної церкви (Московського патріархату) Різдва Пресвятої Богородиці. Після громадських слухань, на яких мешканці району висловилися проти забудови скверу церквою, священики почали проводити на цьому місці просто неба релігійні обряди та називати супротивників побудови церкви «посланцями Сатани». Позивачі вважають це незаконним.

У червні цього року в сквері пройшли громадські слухання, на яких вислухали обидві сторони. Незважаючи на протести громадян, церква мала намір все ж розпочати будівництво. Однак Донецька міськрада зупинила тоді процедуру виділення землі і стала розбиратися в конфлікті.

У міськраді Радіо Свобода підтвердили, що справу цю розглядають у двох комісіях. Одна з них на чолі з депутатом Володимиром Устименком уже висловила свою думку:дослухатися до місцевих мешканців та підтримати їхню позицію. Комісія з питань землевідводу ще не винесла ніяких рекомендацій з цього приводу.

Тим часом місцеві мешканці на суді заявили, що приблизно раз на два тижні священики УПЦ (МП) проводять там обряди та заявляють, що супротивники будівництва храму є посланцями Сатани.

Це незаконно – позивачі

Представник позивачів Євгенія Ратникова пояснює: «Є такий закон про свободу совісті і релігійної організації: релігійну службу будь-якої конфесії дозволено проводити в приміщенні, яке відведене для них. Виходити і проводити публічні богослужіння вони мають право, згідно зі статтею 21-го закону, тільки з дозволу органу місцевого самоврядування. У даному випадку це має бути виконком Донецької міської ради. У нас є запити і відповіді, що вони ніколи не зверталися до виконкому. Люди просто брутально порушують законодавство».

Уповноважений відповідача у справі адвокат Володимир Булгаков відмовився давати коментарі. «Суд оцінює те, що є», – сказав він і додав, що коментуватиме справу лише після рішення суду.

Податкові пільги для промислових підприємств через храми?

Місцеві мешканці вважають, що церкву хочуть побудувати через корисливі мотиви. Адже гроші на неї виділяє підприємство «Шахтопроходка», яке входить у концерн «Донецьксталь» олігарха Віктора Нусенкіса. Тож позивачі переконані, що олігарх будує храми на кожному своєму підприємстві, щоб мати податкові пільги.
Я віруюча, ходжу в церкву поруч. Під під’їздом мені церква не потрібна
Алла Шаповалова

Місцева мешканка Алла Шаповалова пояснила Радіо Свобода, що мешканці захищають сквер уже давно від різних можливих забудов. «Всі мешканці нашого району проти будь-якої забудови. Тут не йдеться про те, церква чи не церква. А вони тепер виходять у сквер і молитви свої служать. Це теж, вибачте, заважає нам. Я хочу вийти і просто прогулятися. Так, я віруюча, я ходжу в церкву, поруч у лікарні Калініна – 20 хвилин пройти. Під під’їздом мені церква не потрібна», – наголошує жінка.

Наступне засідання у цій справі відбудеться 13 грудня.
  • Зображення 16x9

    Олена Поволяєва

    На Радіо Свобода з жовтня 2011-го року. Народилася, виросла, живу та працюю в Донецьку. У 2009-му році отримала ступінь магістра журналістики та диплом з відзнакою в Донецькому національному університеті. Цікавлюся документальним та радикальним кіно, сучасним мистецтвом, літературою. Катаюся на роликах, подорожую.

    Olena Povoliaieva | Создайте свою визитку


Дивитись коментарі (6)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG