Доступність посилання

ТОП новини

Підпис Скотта під угодою про Одеський LNG-термінал не викликає сумніву (світова преса)


Прага – Світові видання переповнені матеріалами про дивну історію з підписанням у понеділок у Києві угоди про будівництво терміналу з переробки скрапленого газу під Одесою. Експертів не перестає цікавити, хто підписав угоду з Україною від імені іспанської Gas Natural Fenosa і чому ця компанія відразу ж категорично відмовилася від будь-якої причетності до цієї оборудки. Хоча, наприклад, підпис цього ж дня під угодою в уряді України на постачання обладнання для Одеського терміналу з боку американської Excelerate ні в кого не викликає сумніву.

Лондонська Financial Times цитує українських чільників про те, що не варто говорити про якесь фіаско з будівництвом Одеського терміналу з переробки скрапленого газу на основі конфузу з підписом під угодою у понеділок, 26 листопада, між Києвом та іспанською Gas Natural Fenosa, коли підпис якогось Жорді Сарда Бонвеї виявився не дійсним. Хоча історія ця ще потребує ясності. Але, як цитує лондонська газета голову Держагенства з інвестиції у Києві Владислава Каськіва, процес реалізації проекту терміналу під Одесою триває, незважаючи на відмову Gas Natural Fenosa. Йдеться, зокрема, про те, що ні в кого не викликає сумнівів підписання цього дня угоди про постачання обладнання майбутнього LNG-терміналу між Україною та американською кампанією Excelerate, яка може у досить короткі терміни сприяти своєю технологією ввезенню до України понад 4 мільярдів кубічних метрів скрапленого газу. Йдеться також про те, що згадана компанія Excelerate з американського Г’юстона може забезпечити Україні оренду танкерів, які функціонують як термінали скрапленого газу. Один такий транспорт може за рік перевозити 5 мільярдів кубів такого газу. Джерела лондонської газети навіть підтвердили, що Excelerate може забезпечити Україну першим таким танкером уже впродовж двох наступних років. Видання з Лондона завершує матеріал словами Каськіва про те, що здійснюються лише поки що перші кроки до реалізації проекту LNG-терміналу в Одесі.

А американська New York Times вважає, що історію з Жорді Сарда Бонвеї ще з'ясують, а от скандал має геополітичний резонанс, бо LNG-термінал в Одесі задумувався як перший важливий крок України до диверсифікації постачання енергоносіїв. Видання також наголошує, що з реалізацією проекту цього терміналу позиції України на переговорах з «Газпромом» були б значно міцнішими. Газета також підтверджує слова українських чиновників про продовження проекту, незважаючи на скандал, тим, що на тій же церемонії був підписаний і контракт з американською Excelerate на постачання обладнання для терміналу. Як резюмує автор матеріалу в New York Times Ендрю Крамер, «підпис віце-президента Excelerate Едварда Скотта і його особа сумнівів не викликають».

Хоча московська «Независимая газета», яка цитує різних енергетичних експертів, приходить до попередження про те, що у цьому «братньому газовому водевілі» і Росія, і Україна – обидві недалекоглядні та несерйозні. Як відзначають тут аналітики, врешті, після низки суперечностей і скандалів на кшталт того, що стався в понеділок у Києві з іспанцями, Україна може отримати дешевший газ як через новий термінал, так і з Росії, чи внаслідок падіння світових цін, чи внаслідок зміни контрактів.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG