Доступність посилання

ТОП новини

Об’єднана опозиція звернулася до Страсбурзького суду щодо виборів у 14-му окрузі


Кандидат у депутати від Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Іван Мельничук оскаржив у Європейському суді з прав людини дії окружної виборчої комісії № 14 (Вінницька область), яка ухвалила рішення про перерахунок голосів на чергових парламентських виборах в Україні, що відбулися 28 жовтня, що призвело до його поразки на окрузі.

Як повідомила прес-служба «Фронту змін», Мельничук просить суд визнати, що дії окружкому порушують право на вільні вибори, закріплене згідно зі ст.3 Протоколу Конвенції про захист прав і основних свобод людини.

У його заяві наголошується, що окружна комісія ухвалила рішення про перерахунок голосів вже після ухвалення протоколів дільничної виборчої комісії, хоча закон дозволяє робити це лише під час ухвалення документів від дільничних комісій. Більш того, ОВК № 14 під час перерахунку голосів не врахувала голосів 2301 виборця, «що призвело до спотворення реального волевиявлення виборців».

У повідомленні наголошено, що за результатами підрахунку голосів на підставі протоколів дільничних виборчкомів в окрузі Іван Мельничук отримав 37002 голоси виборців, друге місце посів самовисуванець Віктор Жеребнюк із 34784 голосами. Однак після цього «невідомі пошкодили частину бюлетенів з голосами за Івана Мельничука». На наступний день Жеребнюк звернувся із вимогою провести повторний підрахунок голосів, і комісія «із порушенням закону» провела його, в результаті чого самовисуванець і переміг, повідомляє «Фронт змін».

Об’єднана опозиція оскаржила рішення ОВК № 14 в судах, проте Вінницький окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову, а Вінницький апеляційний адміністративний суд не задовольнив апеляційну скаргу на це рішення. Кандидат від «Батьківщини» також оскаржив рішення ЦВК про встановлення результатів виборів у 14-му окрузі у Вищому адміністративному суді України.

«Після того, як суд відмовив у задоволенні позовних вимог «Батьківщини», всі можливості національної юстиції були вичерпані», – наголошено в повідомленні «Фронту змін».

У п’яти одномандатних округах ЦВК визнав неможливим встановити результати виборів, а Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах. Йдеться про округи № № 94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область), 223 (Київ, Шевченківський район).
XS
SM
MD
LG