Доступність посилання

ТОП новини
09 березня 2021, Київ 06:36

Закручування гайок в інтернеті загрожує й Україні


Якими мають бути засади регулювання інтернету – це головна тема міжнародної конференції, яка розпочалася у понеділок у Дубаї під егідою Міжнародного телекомунікаційного союзу. Представники інтернет-спільноти, включно з Україною, висловлюють побоювання, що нові правила можуть поставити під удар свободу поширення інформації в мережі.

Півтори тисячі представників із різних країн світу зібралися у Світовому торговельному центрі в Дубаї, щоб обговорити нові міжнародні норми в галузі телекомунікацій. Генеральний секретар профільного агентства ООН Амадун Туре окреслив мету зустрічі: «Світ має шанс скерувати нас на шлях до світової спільноти знань».

Деякі країни хочуть обмежити повноваження міжнародної громадської організації ICANN, яка координує технічні аспекти мережі інтернет, такі, як система доменних імен. Натомість пропонують зміцнити повноваження Міжнародного телекомунікаційного союзу, відомого також як Міжнародний союз електрозв’язку.

Росія, як свідчать пропозиції, що потрапили в пресу, наполягає на суверенному праві «регулювати національний сегмент інтернету». Проект, який підготували 17 арабських держав, закликає до створення ідентифікаційної бази користувачів, що потягне за собою й розкриття політичних опонентів цих режимів.

З іншого боку, Сполучені Штати, Європейський Союз і такі корпорації, як Google, виступають проти нових обмежень.

Один із творців інтернету, колишній віце-президент компанії Google Вінт Серф вважає, що конференція в Дубаї може мати безпосередній вплив на те, як надалі буде розвиватися мережа.
Понад 40 країн світу тепер цензурують ті чи інші аспекти інтернету
Вінт Серф

«Інтернет опинився під ударом у різні способи. Багато країн вважають, що це загроза, особливо країни, які стурбовані свободою висловлювань. Понад 40 країн світу тепер цензурують ті чи інші аспекти інтернету», – заявив Серф.

Зараз в Україні набагато легше, ніж у Росії – експерт

Нині поширювати інформацію через інтернет в Україні набагато легше, ніж, зокрема, у сусідній Росії, але це може змінитися, попередив у коментарі Радіо Свобода виконавчий директор Інтернет асоціації України Володимир Куковський.

«Якщо на рівні Міжнародного союзу електрозв’язку будуть прийматися більш суворі рішення, то, звичайно, ті прибічники більш суворого регулювання інтернету – вони отримають зайві аргументи, щоб і в Україні також ці процеси розвивалися», – зауважує Володимир Куковський.

Інтернет асоціація України закликала представників офіційного Києва на міжнародній нараді не підтримувати передачу функцій управління інтернетом від громадських структур до державних.

Радіо Свобода не вдалося дізнатися, з чим поїхали на конференцію до Дубая представники України з Державної служби захисту зв’язку та захисту інформації. У прес-службі відомства заявили, що коментар можливий не раніше ніж у середу.

Володимир Куковський говорить, що представники української влади обіцяли врахувати застереження місцевої інтернет-спільноти, хоча й не всі. Інтернет асоціація України висловила їх під час обговорення змін міжнародних правил на рівні СНД, а проект спільної позиції, як каже експерт, був доволі суворим із метою посилити контроль над користувачами.

«Деякі позиції залишилися, зокрема, щодо маршрутизації інтернет-трафіку. Ми сподіваємося, що все-таки до наших зауважень прислухаються», – зауважив Куковський.

Міжнародна телекомунікаційна конференція у Дубаї триватиме до 15 грудня.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

Дивитись коментарі (3)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG