Доступність посилання

ТОП новини

В Ірані визнали, що померлого в ув’язненні блогера били


Саттар Бегешті, архівне фото
Саттар Бегешті, архівне фото
Генеральний прокурор Ірану Голям-Хосейн Мохсені-Еджеї визнав сьогодні, що іранського блогера Саттара Бегешті, який помер минулого місяця в досудовому ув’язненні, били.

Але, виступаючи перед журналістами, він наголосив: слідство встановило, що побиття блогера, яких він зазнавав кілька днів, від затримання до смерті, не стало причиною його смерті саме по собі. За словами генпрокурора, найімовірніша причина смерті – фізичний чи психологічний шок.

Позавчора через справу зі смертю блогера в Ірані звільнили з посади начальника відділу кіберзлочинності поліції генерала Камаля Гадіянфара, якого звинуватили у відсутності належного нагляду за роботою підлеглого персоналу.

Також повідомляли, що у зв’язку зі смертю блогера в Ірані затримали вже сім осіб.

Раніше лунали припущення, що блогер міг померти від тортур. Справа з його смертю викликала широку міжнародну реакцію, як і відгук у самому Ірані.

35-річний Саттар Бегешті помер 3 листопада, перебуваючи в руках відділу кіберзлочинності поліції для допитів. Його затримали 30 жовтня за звинуваченнями в «діяльності в соціальних мережах на шкоду національній безпеці».

Перед затриманням Бегешті повідомляв у своєму блозі, що спецслужби Ірану вже попередили його через критичні до іранського владного режиму погляди.
XS
SM
MD
LG