Доступність посилання

ТОП новини

Відставка уряду Азарова призведе до нестабільності – Аслунд


Президент України Віктор Янукович прийняв відставку керівника уряду Миколи Азарова у зв'язку з його обранням до Верховної Ради України. Разом з ним у відставку відправлений весь склад Кабінету міністрів, як це передбачено Конституцією.

Усі урядовці продовжать виконувати свої обов'язки до формування нового уряду. Верховна Рада має розглянути кандидатуру на посаду прем'єр-міністра протягом п'яти днів після подання глави держави.

Віктор Янукович поки що не повідомив, чи знову пропонуватиме очолити уряд Миколі Азарову, чи запропонує нового кандидата.

«Майбутнє нового уряду залежить від того, яку підтримку збере президент Янукович. Він мусить спробувати зібрати більшість у парламенті. Для цього він мусить піти на поступки, і лише від нього залежить, на які поступки він готовий піти, і кого він хоче бачити на чолі наступного уряду. Враховуючи досвід його правління в останні три роки коли він викидав з уряду, один за одним, великих бізнесменів, тепер йому буде дуже складно. Я прогнозую, що ми будемо мати період нестабільності. Я підозрюю, що президенту Януковичу не вдасться сформувати стабільний уряд і тому менш важливо на сьогодні кого він призначить цим урядом керувати і хто буде в уряді. Важливим є питання чи буде мати новий уряд політичний мандат, щоб ухвалювати рішення», – зазначив, коментуючи події в українському кабміні, старший науковий співробітник Інституту економіки імені Пітерсона, експерт з питань України у Вашингтоні Андерс Аслунд.

(Передрук з «Голосу Америки»)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG