Доступність посилання

ТОП новини

Звинувачені у дніпропетровських терактах виготовляли вибухівку в домашніх умовах – обвинувачення


Обвинувачені в терактах, архівне фото з засідання суду у Дніпропетровську 27 листопада 2012 року
Обвинувачені в терактах виготовляли вибухові пристрої в домашніх умовах, за допомогою м’ясорубки, мовиться в обвинувальному висновку, який зачитували сьогодні на черговому засіданні Індустріального районного суду Дніпропетровська.

У перебігу оголошення обвинувального висновку сторона обвинувачення поінформувала про технологію, за якою, на думку обвинувачення, політолог Віктор Сукачов та його приятель Віталій Федоряк виготовляли вибухові пристрої.

За висновком, підготовкою і змішуванням компонентів займався Сукачов, для виготовлення вибухівки він використовував доступні засоби, зокрема, селітру, компоненти перемелював на м’ясорубці.

Обвинувачення вважає, що вибухами в різних містах України Сукачов і Федоряк хотіли показати недієздатність правоохоронних органів і викликати невдоволення владою серед населення.

«У вересні 2010 року в Дніпропетровську громадяни України Сукачов і Федоряк, будучи незадоволеними існуючим в Україні суспільно-політичним ладом, незгодними з ухваленим органами державної влади рішенням про проведення в Україні в червні 2012 року Чемпіонату Європи з футболу, вступили у попередню змову на проведення терористичної діяльності», – стверджується в обвинуваченні.

Раніше правоохоронці заявляли тільки про корисливі мотиви організаторів вибухів.

Водночас адвокат Сукачова Олександр Шишкін сьогодні сказав Радіо Свобода, що категорично незгоден з думкою обвинувачення про наявність політики у справі.

«Ні, я не бачу політики тут. Виступав державний обвинувач перед пресою, зачитував листи і говорив нібито про бажання зірвати Євро-2012 і так далі. Але, вибачте, це бачення прокуратури, і це ще треба довести», – сказав Радіо Свобода адвокат обвинуваченого.

27 квітня цього року у Дніпропетровську вздовж центрального проспекту сталися чотири вибухи. Потерпіла 31 людина. У червні Генеральна прокуратура заявила про затримання чотирьох чоловіків, підозрюваних у скоєнні вибухів у Дніпропетровську. За первісною офіційною версією, мотив у них був корисливий: чоловіки вимагали 3,5 мільйони доларів. Серед підсудних – дніпропетровський політолог Віктор Сукачов і його приятелі Віталій Федоряк, Дмитро Рева, Лев Просвірнін. Їх також обвинувачують у скоєнні ще 7 терактів у кількох містах України.
XS
SM
MD
LG