Доступність посилання

ТОП новини

Хочеш служити у полку Президента? Проходь фейс-контроль


Полк Президента влаштував стрілянину
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Полк Президента влаштував стрілянину

Київ – Президентський полк – елітна військова частина України. Потрапити сюди важко. На одне місце до п’ятьох юнаків. Критерії відбору такі: зріст від 182 сантиметрів, відсутність шрамів і татуювань на відкритих частинах тіла. Важлива також психічна стійкість. Військовослужбовці, з якими спілкувалося Радіо Свобода, стверджують, що проходити строкову службу в окремому полку Президента найкраще – адже є порядок (на відміну від інших військових частин).

Розпорядок дня в окремому полку Президента України такий, як усюди: підйом о 6:00, відбій – о 22:00. Щодня триває стройова підготовка. Військовослужбовці кажуть, що фізичне навантаження «будь здоров»!

Вадим Поворознюк із Умані потрапив до полку випадково. Він каже, що подобається те, що часто проводяться цікаві заходи – бачать посадовців та перші обличчя держав. Проте юнак уникає говорити про проблеми в армії і не збирається продовжувати службу після демобілізації.

«В армії залишатися поки що не маю бажання. Ще служити чотири місяці. Як завершиться, поїду додому», – каже Вадим Поворознюк.

Інший солдат, 22-річний Андрій Сас-Журоковський з міста Коломиї пішов до окремого полку після закінчення вишу. Тепер же Андрій – військовослужбовець роти спеціального призначення, куди потрапити вкрай важко, адже всі кандидати зі спортивним минулим. Андрій, наприклад, боксер та атлет. На запитання про дідівщину юнак відповів, що особисто з таким не стикався.

«Армія допомагає стати сильнішим – і морально, і фізично. Бо в нашій роті багато уваги приділяється саме спеціально-фізичній підготовці. Тут я зустрів справжніх друзів, які готові підставити плече в будь-який момент дня і ночі», – каже молодий чоловік.

Заступник командира окремого полку Президента України з виховної роботи підполковник Сергій Нехаєнко розповів, що день військовослужбовця минає так: підйом, зарядка, сніданок, заняття, обід, післяобідні заходи, вечеря та відбій. На вихідні підйом о 7-й, на годину пізніше. У неділю солдати можуть іти у звільнення до родичів – із 10 до 20 години. Також юнаків водять на футбол та екскурсії містом. Служити – справа не легка: хтось одразу пристосовується, хтось пізніше.

«Армія дисциплінує та організовує. Іноді приходиться робити те, чого ти ніколи не виконував, чи те, що не бажаєш. Не кожному ж дано встати о 6-й ранку, до цього треба звикнути», – каже підполковник.

Також Сергій Нехаєнко стверджує, що після завершення служби командирів не забувають. Він щороку отримує від військовослужбовців привітання та подяки – дзвінками чи повідомленнями.
  • Зображення 16x9

    Богдан Красавцев

    Співпрацюю з Радіо Свобода із жовтня 2012 року. Навчаюся в Інституті журналістики Київського міжнародного університету. Отримую кваліфікацію магістра. Пишу на економічні та суспільні теми. Захоплююся грою на музичних інструментах, українською поезією та історією.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG