Доступність посилання

ТОП новини

«Без порушень нашими дорогами їздити складно» – водії


Кіровоградські даішники зупиняють без підстав – водії
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Кіровоградські даішники зупиняють без підстав – водії

Яна Пісарєва

Кіровоград – Кіровоградські водії дедалі більше використовують суди для оскарження протоколів ДАІ. Вони вважають, що через жахливий стан доріг їздити за правилами просто неможливо. Державтоінспекція ж іншої думки й уже цього року склала майже 47,5 тисяч протоколів.

Вісімдесят дві людини загинули на дорогах Кіровоградщини від початку року й ще майже 400 отримали травми. Такий стан речей напружує і учасників дорожнього руху, і тих, хто цей рух контролює. Попри це, водії та співробітники ДАІ поки поводять себе так, ніби перебувають по різні боки барикад.

Юлія за кермом лише три роки, але вже переконана, що уникнути порушень на дорогах Кіровоградщини дуже складно, а співробітники ДАІ цим користуються й вимагають хабарі.

«На перехрестях величезні ями, і це взагалі аварійно-небезпечна ділянка дороги. І ти маєш або в’їхати в яму, з якої ти один тоді не виїдеш просто, або виїжджати на зустрічну смугу і створювати небезпечну ситуацію для інших водіїв. Одного разу я порушила правила дорожнього руху. Це було не дуже таке страшне порушення, воно не призвело до ДТП. Мене зупинили співробітники ДАІ, і я була згодна на складання протоколу по процедурі, так, як має бути, заплатити штраф. Але молодий співробітник ДАІ пропонував мені вирішити ситуацію якось на місці – ну, тобто, фактично, вимагав хабар», – розповідає Юлія.

Однак є й такі співробітники ДАІ, які хабарів не беруть, поводять себе ввічливо й радять бути обережними.

За фальсифіковані протоколи звільняють – ДАІ

Закиди на свою адресу щодо фабрикації протоколів та вимагання хабарів представники ДАІ категорично відкидають. Хоча підтверджують: у минулі роки випадки фальсифікацій траплялися, але, мовляв, «поодинокі». Цього ж року офіційно не було зафіксовано жодного випадку.

«У цьому році, здається, ні. От у минулі роки там один-два випадки бували. Тоді вони звільнюються з органів внутрішніх справ, якщо встановлюється такий випадок фальсифікації. Навіть порушується кримінальна справа. Працівниками ДАІ від початку нинішнього року виявлено та припинено всього 47 443 порушення правил дорожнього руху»,стверджує інспектор з профілактичної роботи управління Державтоінспекції УМВС України в Кіровоградській області Ольга Волок.

Водії намагаються відстоювати свої інтереси в суді

Водії теж не відстають від ДАІ у використанні цифр, як аргументу на свою користь. Кіровоградські водії дедалі більше звертаються до суду, щоб оскаржити складені на них протоколи.

«Ленінським судом міста Кіровограда в цьому році було розглянуто близько 200 справ. За листопад 2011 року було розглянуто їх близько сотні. Що стосується тих справ, в яких я брав участь, захищаючи інтереси своїх клієнтів, то із п’яти справ – три справи були однозначно виграшні справи», – каже адвокат Дмитро Бойчук. Аби захистити свої права, водії об’єднуються у спілки, заручаючись юридичною підтримкою, і створюють співтовариства у мережі інтернет для обміну інформацією.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG