Доступність посилання

ТОП новини

«Опора»: організатори фальсифікацій на виборах досі не покарані


Ольга Айвазовська, координатор виборчих програм Громадянської мережі «Опора»
Протягом місяця після дня голосування жодних правових наслідків для організаторів фальшування виборів не відбулося. Про це повідомляє Громадянська мережа «Опора» у підсумковому звіті за результатами загальнонаціонального спостереження за парламентськими виборами-2012.

За словами представників організації, безкарність за порушення виборчого законодавства робить неможливим організувати належний виборчий процес у майбутньому.

У звіті йдеться про те, що виборча кампанія поставила під сумніви євроінтеграційні прагнення України і створила небезпечні правові прецеденти. За словами координатора виборчих програм «Опори» Ольги Айвазовської, бездіяльність правоохоронної системи і порушення конституційних прав громадян, які залишаються непокараними, ставлять під сумнів випадковість таких дій з боку окремих організаторів виборів.

«Опора» наголошує, що діяльність виборчих комісій під час парламентської кампанії 2012 року мала неоднозначний і суперечливий характер. Застосовані підходи до формування окружних і дільничних виборчих комісій стали дієвою технологією політичного маніпулювання їх діяльністю. Посилення проявів зловживання адміністративним ресурсом у виборчій кампанії також негативно вплинуло на законність і неупередженість дій цих комісій, наголосили спостерігачі.

Крім того, у звіті мовиться, що у важливих питаннях організації виборчого процесу окремі рішення ЦВК мали деструктивний характер, що виражалося у непрогнозованих змінах процедур. «Діяльність ЦВК на парламентських виборах 2012 року засвідчила нагальну необхідність запровадження практики залучення громадськості й експертного середовища до обговорення рішень, які стосуються організації виборчого процесу», – заявили в «Опорі».

Парламентські вибори 2012 року засвідчили нагальну необхідність реформування партійних інститутів на принципах децентралізації процедур ухвалення рішень і посилення впливу їх членів і симпатиків. Ухвалення рішення щодо висування кандидатів в народні депутати України від усіх без винятку партій було непрозорим і закритим, кажуть спостерігачі.

Основними порушеннями виборів 2012 року називають підкуп і адміністративний ресурс. «У поєднанні вони створили в низці округів неконкурентні умови політичної боротьби, в яких беззаперечну перевагу мали провладні кандидати», – йдеться в звіті.

Підсумовуючи, спостерігачі «Опори» заявляють, що вибори можна визнати такими, що не відповідають базовим демократичним стандартам через відсутність рівних умов проведення кампанії кандидатами і партіями, безпрецедентно великою кількістю «технічних» суб’єктів виборчого процесу, заангажованістю складу виборчих комісій і незбалансованістю подачі ЗМІ інформації про партії і кандидатів.
XS
SM
MD
LG