Доступність посилання

ТОП новини

МОК відібрав в українця олімпійське золото 2004 року через допінг


Міжнародний олімпійський комітет позбавив сьогодні медалей чотирьох учасників Олімпійських ігор 2004 року в Афінах, яких визнали винними у вживанні допінгу, серед них і золотої медалі олімпійського чемпіона у штовханні ядра Юрія Білонога з України.

Крім нього, втратили: срібну медаль – метальник молота Іван Ціхан із Білорусі, бронзову медаль – метальниця диска Ірина Ятченко, теж із Білорусі, і ще одну, бронзу, – штовхальниця ядра Світлана Кривельова з Росії.

За повідомленням МОК, до такого кроку вдалися після того, як повторні тести проб цих спортсменів на допінг із Афін, здійснені цього року, дали позитивний результат.

Національні олімпійські комітети цих країн тепер мають повернути до МОК медалі і олімпійські дипломи цих спортсменів.

Тим часом не вирішена справа ще одного бронзового медаліста – російського штангіста Олега Перепеченова.

Також МОК відклав остаточне рішення з приводу бронзової олімпійської медалі американського велосипедиста Ланса Армстронґа, здобутої на Іграх у Сиднеї 2000 року. Міжнародний олімпійський комітет повідомив, що зачекає на офіційне оголошення Міжнародного союзу велосипедного спорту про скасування всіх результатів Армстронґа, починаючи від серпня 1998 року.

Армстронґа вже позбавили всіх семи його титулів переможця перегонів «Тур де Франс», визнавши його винним у вживанні допінгу упродовж тривалого часу. Сам спортсмен на словах заперечував це, але відмовився доводити свою позицію у суді.
XS
SM
MD
LG