Доступність посилання

ТОП новини
19 Вересень 2019, Київ 07:05

Страсбурзький суд не звільнить Тимошенко – Олійник


Рішення Європейського суду з прав людини у справі екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко не означатиме її автоматичного звільнення, яким би це рішення не було, заявив Радіо Свобода депутат від Партії регіонів Володимир Олійник. За його словами, якщо ЄСПЛ встановить факт порушення конституційних прав Тимошенко, то це означатиме лише новий розгляд її справи.

Імплементація рішень Страсбурзького суду відбувається тільки через національне законодавство, сказав Олійник.

«Європейський суд вказує на порушення конвенції з прав людини, але він не виносить вердикту по суті: винна особа чи не винна. Якщо стоїть питання щодо порушення таких прав, де потрібно ще раз переглянути винесені вироки, тільки Верховний суд може скасувати ці вироки і направити на новий розгляд», – сказав Олійник.

Сьогодні один із лідерів Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсеній Яценюк заявив, що екс-прем’єр Юлія Тимошенко, яка засуджена до 7 років ув’язнення і перебуває в колонії, зможе балотуватися в Президенти завдяки рішенню Європейського суду з прав людини. Він наголосив: якщо ЄСПЛ визнає незаконними рішення українських судів, то це означає, що судимості у Тимошенко немає.

Перед цим рада Об’єднаної опозиції «Батьківщина» визначила і підтримала кандидатуру Тимошенко на посаду Президента України на виборах у 2015 році.

Дивитись коментарі (5)

XS
SM
MD
LG