Доступність посилання

ТОП новини

У Європарламенті зареєстрували проекти шести резолюцій щодо України


У Європейському парламенті зареєстровано шість резолюцій щодо України – від шести політичних груп. Оцінки минулих парламентських виборів у них варіюються від різко негативних до помірних, але всі політичні групи переконані в необхідності подальшої політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС, а також висловлюються за підписання угоди про асоціацію.

Найбільш негативні оцінки містяться в резолюції, підготованій групою Європейської народної партії, найпозитивніші рекомендації, аж до перспективи членства – у проекті резолюції групи Європейських об’єднаних лівих – Ліво-зелених Півночі.

Зокрема, в резолюції європейських народників зазначено, що Європарламент засуджує порушення на виборах, які, «будучи такими масштабними, викликають сумніви в тому, що результати виборів справді відображають волю українських громадян». Народники також пропонують відзначити той факт, що утримання під вартою екс-прем’єра Юлії Тимошенко вплинуло на вибори. Вони закликають керівництво України вирішити проблему порушень на виборах, зокрема «непереконливі результати в деяких виборчих округах, у діалозі з усіма політичними партіями». Крім того, вони висловлюються за подальше продовження політики лібералізації візового режиму стосовно України, а також закликають «покласти край вибірковому застосуванню правосуддя та уможливити участь опозиційних партій у політичному житті на рівних умовах».

Група Прогресивного альянсу соціалістів і демократів, у свою чергу, пропонує Європарламенту заявити, що ефективна співпраця між Україною та Європейським Союзом може здійснюватися «лише на основі чіткого бажання з боку української влади провести необхідні реформи, зокрема судової та правової систем, з метою повного дотримання принципів демократії та поваги до прав людини й основних свобод, прав меншин і верховенства права». У зв’язку з цим вони закликають до активної та ефективної підтримки «цього процесу реформ з боку інституцій ЄС, Ради Європи та Венеціанської комісії». Водночас вони зауважують, що міжнародна спостережна місія відзначила відсутність рівних умов під час цих виборів. Крім того, соціалісти пропонують закликати українську владу знайти розумне і справедливе рішення стосовно Тимошенко.

Враховуючи, що ці дві політичні сили Європарламенту є найбільшими та найвпливовішими, компромісний варіант резолюції, найімовірніше, базуватиметься навколо цих двох текстів. Українське питання буде винесено на розгляд на пленарній сесії Європейського парламенту в середу, 12 грудня. Голосування відбудеться в четвер. Компромісний варіант резолюції буде готовий не раніше ніж у вівторок увечері.
XS
SM
MD
LG