Доступність посилання

ТОП новини

Захист особистих даних і доступ до інформації – небезпека і прогрес


Лондон – Сучасні комп’ютерні технології дозволяють безмежно накопичувати і блискавично копіювати, й пересилати величезні обсяги інформації. Це відкриває величезні можливості але також і загрози, наприклад, коли йдеться про захист особистих даних людини.

«Інформація – це валюта демократії», – каже Крістофер Ґрегем, комісар з питань інформації, який очолює спеціальне відомство у Великобританії Information Commissioner’s Office, що відповідає за виконання законів про доступ громадян до інформації, також законів про охорону особистих даних британців.

Комісар з питань інформації офіційно не є урядовцем, і його відомство називається незалежною структурою.

Втрата тотожності

Про небезпеку, що може становити для людини втрата її приватних даних чи маніпулювання ними, вже написана не одна книга і відзнято чимало кінофільмів.

Але достовірні повідомлення про реальні випадки, коли в конкретних людей викрадають їхні особисті дані з метою наживи, стають типовими у засобах масової інформації.

Вам ще не доводилося чути, що у когось викрали дані про банківський рахунок чи кредитну картку, щоб забрати звідти гроші?

Якщо не чули, то, цілком ймовірно, ще почуєте, бо, попри усі загрози й ризики, інформаційні технології й інтернет також пропонують величезні зручності користувачам і користь споживачам.

Інформаційні технології вже присутні у щоденному житті більшості людей, і ця присутність збільшуватиметься.

Вашу особисту інформацію збирають і зберігають як державні установи, так і комерційні структури на зразок банків, телефонних компаній, інтернетних крамниць тощо.

Економічне зростання

Британський депутат парламенту Френсіс Моуд – один із тих, хто вказує на величезний економічний потенціал від ефективного використання електронних баз даних.

«Інформація, дані – це величезні можливості. Інтернет зараз просувається до своєї наступної стадії, в якій дані можна буде використовувати для того, про що ми раніше навіть мріяти не могли. Зараз нам треба мати чітку систему законів, які водночас ефективно захищали б особисті дані людей, але також дозволяли б працювати з даними для аналізу з метою стимулювання економічного зростання, і щоб надавати громадянам новітні послуги», – каже парламентар і вказує на конкретні приклади таких перспектив.

«Наприклад, чи можемо ми замінити традиційні переписи населення? Нам треба рахувати наше населення набагато частіше, точніше і витрачати на це менше коштів», – наголошує депутат.

Однією з можливостей, про яку багато говорять, є, наприклад, проведення голосування на виборах через інтернет.

На жаль, зараз ні рівень довіри до безпеки інтернетної мережі, ні впевненість у самій технології ще не досягли такого рівня, коли більшість у суспільстві могла б погодитися на відмову від традиційних скриньок і паперових бюлетенів для голосування, але уявити собі, що так буде завжди, напевне, також важко.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG