Доступність посилання

ТОП новини

Янукович узгоджуватиме кандидатуру на прем’єра у Москві? (Європейська преса)


Російська «Независимая газета» пише, що якщо Миколу Азарова не затвердять у Верховній Раді на прем’єрське крісло, то нового керівника українського уряду можуть обговорювати вже у Москві. Ірландська Irish Times попереджає, що Україні буде непросто головувати в ОБСЄ наступного року, бо розкол між Росією і Заходом зростає. Європейські видання також обговорюють перспективи підписання наступного року Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом.

Перепризначення Миколи Азарова не розв’яже українсько-російських проблем, але дасть Президентові Януковичу можливість маневру на переговорах у Москві. Про такі очікування в Києві повідомляє російська «Независимая газета». Автор статті зауважує, що пропрезидентським силам може не вистачити голосів для затвердження Азарова на посаді прем’єра. У такому разі, як вважає український політолог Кость Бондаренко, Віктор Янукович отримає змогу вислухати російське керівництво, з ким вони готові вести газові переговори на чолі українського уряду. Джерела в дипломатичних колах повідомляють, що візит Віктора Януковича до Москви планується на 17-18 грудня.

Нещодавно Президент заявив, що Україна готова долучитися до деяких положень Митного союзу, а виконувач обов’язків голови уряду Микола Азаров сказав, що найближчим часом Україна може підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом і що, «головне, ніхто не виступає проти» цього.

«Независимая газета» припускає, що Україна таким чином навмисне дразнить своїх партнерів.

Угоду з Євросоюзом брюссельське видання Euobserver називає пряником для «норовливого» українського лідера, якого критикують за згортання демократичних стандартів і корупцію. Напередодні міністри закордонних справ ЄС пообіцяли підписати документ з Україною у листопаді наступного року на саміті у Вільнюсі, поставивши низку «суворих передумов». Не згадуючи ув’язнених колишніх урядовців Юлії Тимошенко і Юрія Луценка за прізвищами, від України вимагають без зволікань подолати проблему політично вибіркового правосуддя. Хоча соратники Тимошенко закликали ЄС покарати причетних до її ув’язнення, європейські дипломати кажуть, що санкції не розглядають.

Польська Rzeczpospolita називає таку позицію компромісом ЄС щодо України. Перемогла ідея не зачиняти двері перед Україною, але разом з тим від неї вимагають проведення «серйозних внутрішніх реформ».

Про намагання офіційного Києва балансувати між Сходом і Заходом пише ірландська газета Irish Times, коментуючи перспективи головування України в ОБСЄ після Ірландії у 2013 році. Київ заявляє про бажання мати тісні відносини і з ЄС, і з Росією. Але проблема, наголошує газета, полягає в тому, що суперники часів Холодної війни, як виглядає, знову віддаляються. На рівні ОБСЄ минулого року розгорілася суперечка через вибори у Росії, які на Заході вважають недемократичними. А на останньому саміті організації в Дубліні державний секретар США Гілларі Клінтон звинуватила Росію у спробах «совєтизації» пострадянського простору. Хоча Україна отримала завдання відродити ОБСЄ, офіційний Київ, за оцінкою ірландської газети, вирішив зайняти консервативну позицію. Можливо, це єдиний шлях до поступу з огляду на глухий кут, у який зайшли, зокрема, російсько-американські відносини, пише Irish Times.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG