Доступність посилання

ТОП новини

Сполучені Штати Америки – без Техасу?


Остин, штат Техас
Одне з найскладніших завдань, які стоять перед Бараком Обамою це об’єднати ідеологічно поділену країну. Зробити це буде дуже складно. Після його перемоги на виборах, мешканці відразу кількох штатів подали петиції до Білого дому з проханням дозволити їм від’єднатися від Сполучених Штатів Америки.

Найбільше активних прихильників відокремлення назбиралося у Техасі. Щоправда, більшість мешканців штату не поділяє настроїв групи радикально налаштованих співвітчизників.

Меню у цьому ресторані досить просте. Однак м’ясо барбекю тут знане, і за ним легше дається розмова про…вихід Техасу зі складу США.

Сьогодні тут зібралися активісти Техаського Націоналістичного руху, який підтримує ідею відокремлення, але не є ініціатором петиції у цій справі до федерального уряду. В організації пояснюють, що їх члени - звичайні люди, яких непокоїть державний борг.

Голова руху Кері Вайз каже:

«Якщо федеральний уряд не може впоратися з боргом, тоді цей тягар падає на штати і не тільки на Техас, але на всі штати».

Чимало мешканців передмістя Г’юстона нарікають на борги держави та інші проблеми. Усе ж більшість населення Техасу відкидає ідею про вихід зі складу США.

Петиція із закликом до відокремлення Техасу та кількох інших штатів з’явилася на Інтернет-сторінці Білого дому негайно після перемоги Барака Обами на виборах.

Найбільше підтримки надійшло від мешканців штатів, які голосували за опонента Обами, республіканця Мітта Ромні, і живуть у штатах, які в минулому уже виходили зі складу США. Чим це обернулося для Америки у 1860 році після перемоги Авраама Лінкольна, історії добре відомо - громадянською війною і розрухою країни.

У клопотанні мешканців Техасу, щоправда, перемога Обами не вказується, як причина бажання відокремитися. Більше наголошується на тому, що федеральний уряд зловживає владою і втручається в особисте життя громадян.

Політичний аналітик і професор Г’юстонського університету Марк Джонс сприймає все це, як поганий жарт. Він сумнівається, що Техас колись відокремиться:

«Це більше, як театр, політичний театр, це не реальність. Це не справжній сепаратистський рух. Тут немає серйозного політичного актора, який стоїть за ідеєю відокремлення».

Петицію підписали понад 100 тисяч осіб. Однак, професор відзначає, що це відображає лише крихітну частку населення штату, в якому мешкає понад 25 мільйонів людей:

«Це клопотання почалося, як жарт, якимось студентом з передмістя Далласа, і багато людей, які підписалися під ним навіть не живуть у Техасі».

І дійсно, підписати клопотання може кожен бажаючий. Для цього необхідно лише зареєструватися на веб-сторінці Білого дому.

З понад 20 людей, які зібралися у ресторані, не всі рішучі прихильники відокремлення Техасу. Джіна, наприклад, каже, що прийшла послухати дискусію.

Зібратися і «випустити пару» не таке уже й зло, вважає професор Джонсон. Це мабуть найпростіший мирний спосіб висловити незадоволення владою у Вашингтоні.

.(Передрук з «Голосу Америки»)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG