Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент планує закликати Київ звільнити Тимошенко


Європейський парламент планує закликати Київ знайти рішення у справі колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. Як повідомляє УНІАН, про це йдеться в узгодженому групами Європарламенту проекті резолюції щодо ситуації в Україні.

«Європарламент робить сильний заклик до української влади знайти, разом з представниками Європарламенту Александром Кваснєвським та Петом Коксом, обґрунтоване та справедливе рішення у справі Тимошенко; закликає український уряд поважати та виконати остаточні рішення Європейського суду з прав людини щодо справ Юлії Тимошенко та Юрія Луценка», – написано у пункті 11 проекту резолюції.

Крім того, депутати планують закликати українську владу покласти край вибірковому застосуванню правосуддя в Україні на всіх рівнях, і створити рівні умови для участі опозиційних партій в політичному житті країни.

Також Європейський парламент планує висловити жаль щодо того, що останні парламентські вибори в Україні, які відбулися 28 жовтня, не відповідали низці міжнародних стандартів. В документі депутати планують підкреслити, що ефективна співпраця між Україною та ЄС можлива лише на базі чіткого бажання української влади здійснювати необхідні реформи, зокрема, реформування судової та юридичної системи з метою повного дотримання принципів демократії, поваги до прав людини та фундаментальних свобод.

Сьогодні ввечері депутати Європарламенту планують обговорити ситуацію в Україні. Голосування за проект резолюції має відбутися завтра, 13 грудня.
XS
SM
MD
LG