Доступність посилання

ТОП новини

Китай допомагає Україні зменшити залежність від «Газпрому» (європейська преса)


Прага ­– Газети у Європі інформують, що Україна створює безпрецедентний для старого континенту енергетичний союз, про що свідчить рішення українського «Нафтогазу» взяти у китайського Банку розвитку кредит у майже 4 мільярди доларів для розвитку програм заміщення російського газу українським вугіллям. Європейські також коментують розмову координатора закордонної політики ЄС Катрін Аштон із виконувачем обов’язків глави українського уряду Миколою Азаровим щодо перспектив підписання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі восени на саміті у Вільнюсі. Оглядачі також звертають увагу на дискусії в Україні довкола нового закону про референдум та на парламентську згоду Партії регіонів з комуністам і частиною депутатів-самовисуванців.

Польська Gazeta Wyborcza пише, що ймовірний китайський кредит «Нафтогазові України» розрахований до 2031 року і має на меті впровадження в Україні разом із китайськими компаніями програми заміщення російського газу українським вугіллям. Такий кредит став можливим, як зауважує видання з Варшави, завдяки порозумінню між українським Міністерством енергетики і владою в Пекіні влітку цього року. Згідно з цими домовленостями, Україна має наміри створити підприємства з газифікації чорного і бурого вугілля, які працюватимуть на діючій в Китаї технології, створеній у співпраці з британсько-голландським концерном Shell. Також планується використання й інших китайських технологій використання вугілля замість блакитного палива.

Польська преса, зокрема, Rzeczpospolita, інформує про деталі телефонної розмови у вівторок між Катрін Аштон, шефом дипломатії ЄС, та виконувачем обов’язків Прем’єр-міністра України Миколою Азаровим, де йшлося про перспективи підписання Угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі між Брюсселем і Києвом. Видання з польської столиці звертає увагу на те, що сторони погодили можливість проведення спільного саміту на початку наступного року, а також висловили переконання, що до підписання Угоди про асоціацію може дійти на саміті ЄС у Вільнюсі в листопаді 2013 року. Також зауважено, що Катрін Аштон висловила упевненість у проведенні Україною до саміту у Вільнюсі необхідних реформ, особливо, що стосується судочинства та вдосконалення виборчого права українців. Конкретну дату саміту ще уточнюють.

Російська «Коммерсант» вважає, що відкриття у Києві роботи нової Верховної Ради сьомого скликання нічим Партії регіонів не загрожує, бо правляча сила вже погодила порядок денний відкриття сесії з комуністами та частиною депутатів-самовисуванців. Це стосується також і обрання спікером Ради представника Партії регіонів Володимира Рибака та затвердження на посаді глави уряду Миколи Азарова. Газета з Москви звертає увагу на впевненість представників Партії регіонів у підконтрольності їй і нової Верховної Ради.

Вже згадана Rzeczpospolita публікує матеріал про дискусії в Україні довкола нового закону про референдум, який, на переконання опозиції, загрожує українцям інтеграцією держави до Митного союзу під егідою Росії та іншими політичними комбінаціями, на кшталт винесення на референдум питання про обрання Президента у Верховній Раді. Хоча деякі з експертів переконані, що влада у Києві до президентських виборів 2015 року не буде влаштовувати подібні голосування.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG