Доступність посилання

ТОП новини

Захисник Тимошенко назвав пропагандою висновки зі США про справу колишнього прем’єра


Сергій Власенко, архівне фото
Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко назвав пропагандою висновки американських юристів про справу колишнього Прем’єр-міністра, про які повідомили сьогодні.

«Чому звіт датований вереснем, якщо я не помиляюся, а публікується в день, коли у Європейському парламенті розглядається резолюція щодо України? Це ще одне підтвердження того, що цей документ до юридичного документу ніякого стосунку не має. Це абсолютно політично пропагандистський документ», – заявив Власенко в Харкові після спілкування з Тимошенко.

За його словами, компанія Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP, готуючи аналіз щодо наявності політичної складової у справі Тимошенко, не залучила фахівців із українського права.

«Навіть ці заангажовані, найняті урядом Януковича, юристи, які не мали серед команди фахівців з українського права, змушені були визнати, що Тимошенко була арештована незаконно, Тимошенко не мала справедливого суду і Тимошенко була позбавлена базових стандартів прав людини під час розгляду справи в Печерському районному суді», – наголосив Власенко Радіо Свобода.

Захисник також вважає, що інформація про сплату Кабміном послуг роботи американських юристів, оприлюднена у ЗМІ, є неправдивою. За його інформацію, кожен виліт до України американських юристів коштував уряду понад 15 тисяч доларів США. Раніше повідомляли, що весь юридичний моніторинг затягне на 12 тисяч доларів, тому захист Тимошенко вбачає фінансову зацікавленість юридичної компанії Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP, тож і висновки були відповідними для замовника, вважає Власенко.

«Єдине, на що вони не спромоглися відповісти, – чомусь не знайшли там політики. Вони не спромоглися відповісти на просте запитання: якщо там відсутня політика, чому ж відбувалися ці порушення?» – наголосив Сергій Власенко.

У звіті групи американських юристів, який замовляв український уряд, як повідомили сьогодні, мовиться, що захист Юлії Тимошенко під час суду в її справі був обмеженим і викликає занепокоєння своєю невідповідністю західним стандартам справедливої процедури, Тимошенко відмовили у правовій підтримці на «критичному етапі», а її адвокатам не дозволяли викликати ключових свідків.

Водночас автори доповіді дійшли висновку, що сам вирок Тимошенко підкріплений доказами і не має ознак політичного замовлення.
XS
SM
MD
LG