Доступність посилання

ТОП новини

Європарламент намагається зміцнити проєвропейські сили України


Страсбург – Наміри підписати Угоду про асоціацію з Україною залишаються чинним, Києву слід буде довести свою відданість демократичним цінностям. Про це йдеться в ухваленій у четвер у Страсбурзі резолюції Європарламенту. Але жовтневі вибори, що були тестом на «європейськість» України, на жаль, не наблизили українців до об’єднаної Європи, вважають члени цієї євроустанови. Радіо Свобода з’ясовувало, який сигнал посилає законодавча установа ЄС владі України.

Представники різних політичних груп Європарламенту акцентують увагу на різних пунктах нинішньої резолюції. Ана Ґомес, португальський євродепутат із Прогресивного альянсу соціалістів та демократів, зокрема, каже, що «це – сигнал нашої відданості (зближенню з Україною), який водночас є дуже критичним».
Європарламент зобов’язаний підтримувати Україну, особливо тих людей, що там відстоюють свободу та демократію
Ана Ґомес

«Звісно, що ми підтримуємо євроінтеграцію цієї держави, адже географії не зміниш. Європарламент зобов’язаний підтримувати Україну, особливо тих людей, що там відстоюють свободу та демократію. Але щодо останніх виборів ми, звичайно, дуже критичні», – додає вона.

Характерно, що, на додачу до традиційних застережень, нинішній варіант резолюції завдяки європейським соціалістам поповнився пунктом про «занепокоєння зростанням націоналістичних настроїв в Україні, висловлених підтримкою партії «Свобода», яка стала однією з двох нових партій, що увійшли до Верховної Ради». Євродепутати нагадують, «що расистські, антисемітські та ксенофобські погляди суперечать фундаментальним цінностям та принципам Європейського Союзу», та закликали парламентські демократичні сили «не взаємодіяти, не підтримувати та не формувати коаліцій із цією партією».

В інтерв’ю Радіо Свобода представник Європейської народної партії, поляк Павел Залевський пояснив, чому його політична група утрималася від підтримки цього пункту.
З огляду на те, що ця партія стала загальнонаціональною та співвідповідальною за ситуацію в державі, ми судитимемо про неї за її майбутніми діями
Павел Залевський

«Я глибоко занепокоєний націоналістичними та ксенофобськими тенденціями у Західній Україні, за які «Свобода» здебільшого відповідальна. Це дуже небезпечно для європейського шляху України, – каже він. – Однак, з огляду на те, що ця партія стала загальнонаціональною та співвідповідальною за ситуацію в державі, ми судитимемо про неї за її майбутніми діями».

Цікаво, що його соратник по партії, німець Міхаель Ґалер перед голосуванням намагався додати до цього пункту й Комуністичну партію, однак його усну поправку не підтримала решта політичних груп Європарламенту.

«Закликаємо прискорити процес візової лібералізації»

Депутат від Чехії, член Прогресивного альянсу соціалістів та демократів Лібор Роучек наголошує на заклику до української влади разом із послами Європейського парламенту – Александром Квасневським та Патом Коксом – якомога швидше владнати справу Тимошенко. Євродепутат також не залишає поза увагою річ, якої прагнуть більшість молоді та підприємців України.
Закликаємо Раду Євросоюзу прискорити процес візової лібералізації, бо для молоді, студентів, підприємницьких кіл важливо мати якомога більше зв’язків
Лібор Роучек

«Ми закликаємо Раду Євросоюзу прискорити процес візової лібералізації, бо для молоді, студентів, підприємницьких кіл важливо мати якомога більше зв’язків», – зазначає депутат Європарламенту від Чехії.

Вернер Шульц із групи «Зелених» та Вільного європейського альянсу привертає увагу до того, що його політична сила вбачає у нинішній резолюції спробу зміцнити українські проєвропейські сили. «Для нас істотним є те, що Євросоюз, як і раніше, прагне завершити укладення Угоди про асоціацію, яка стане стимулом до абсолютно необхідних реформ судової системи та виборчого законодавства, а також сприятиме подоланню корупції та вибіркового судочинства в Україні», – каже німецький євродепутат.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG