Доступність посилання

ТОП новини

США: загроза фінансової прірви


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах – святковий сезон, час Різдва й новорічних канікул для законодавців у Конгресі. Однак ніхто у Вашингтоні нині воліє не згадувати про канікули, бо тривають переговори між Конгресом і Білим домом щодо фінансового становища країни. Якщо не дійдуть згоди, то США загрожує фінансова прірва – різке підвищення податків і не менш значне скорочення урядових витрат, зазначають експерти.

Зі 100 сенаторів і 435 членів Палати представників Конгресу ніхто не може з певністю сказати, що станеться у наступні два тижні, що лишилися до Нового року.

Засідають комісії, радяться конгресмени з правниками, але реальні переговори відбуваються за зачиненими дверима між президентом Бараком Обамою і спікером Палати представників Джоном Бейнером.

Поки що жоден із них не каже нічого конкретного, а між тим часу лишається обмаль.

Лідери обох палат Конгресу вже попередили своїх колег, що про свята варто забути, бо працювати доведеться навіть між Різдвом і Новим Роком.

Поки що ніхто не бажає поступатися принципами, а між тим чинний закон наказує здійснити те, що називають фінансовою прірвою – з 1 січня податки мають зрости, видатки, відповідно, знизитися.

Барак Обама, демократ, пропонує збільшити податки лише для заможної верстви, для тих, чиї статки вище чверті мільйона доларів.

Джон Бейнер, республіканець, принципово виступає проти будь-якого підвищення податків.

Втаємничені переговори

Джон Кемпбелл, республіканець, член бюджетної комісії Палати представників, скаржиться репортерам, що його не інформують докладно.

«Це завжди турбує, коли хтось інший домовляється про щось, за що мені доведеться потім голосувати, тож звичайно я боюся що домовляться так, що мені буде важко схвалити це, – каже Джон Кемпбелл. – Але мені поки що нічого не відомо».

Не лише республіканці не мають повної інформації. Ненсі Пелосі, лідер демократичної меншості у Палаті представників, теж не може похвалитися інформацією щодо ходу переговорів між Обамою і Бейнером. Пелосі зазначає, що покладається на президента.

«Йому відомі наші погляди, – стверджує Пелосі. – Ми довіряємо його судженням. Ми поділяємо наші цінності, отож, знову ж таки, я довіряю його керівництву».

Пошуки шляхів уникнення фінансової прірви тривають.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG