Доступність посилання

ТОП новини

До 12 годин на електрику чекали жителі Кіровоградщини


Яна Пісарєва

Кіровоград – Відновлено електропостачання в усіх населених пунктах Кіровоградщини, знеструмлених через снігопад та вітер. Останні роботи закінчили у Новоархангельському районі 13 грудня о першій дня. Усього енергетики ліквідовували пориви у 25 населених пунктах області.

Від однієї години до 12 годин залишалися люди без електрики, і саме стільки ремонтували підстанції бригади «Кіровоградобленерго» у районах під час негоди. Причини відключення світла в усіх селах були однакові.

«Основна причина відключень – це сильний вітер, налипання мокрого снігу і подекуди ожеледь. У більшості випадків просто спрацьовувала автоматика. Підстанція відключала лінії», – констатує прес-секретар ПАТ «Кіровоградобленерго» Сергій Богомільчук.

Загалом, складнощів було небагато, а різницю у витраченому на ремонт часі пояснюють так: «Від ступеня складності робіт, які треба виконати на лінії; залежить від погодних умов (сніг той самий, ожеледиця); залежить від години доби – вдень робити швидше, простіше; від відстані, де розташована лінія; від того, наскільки швидко вдасться знайти саме місце пошкодження – от від цього, від цих факторів залежить, скажімо, швидкість, з якою бригада може відновити електропостачання конкретного населеного пункту».

Технікою обленерго, кажуть, забезпечене. Проте коли власних потужностей не вистачає, то беруть спеціалізовану в МНСників.

«Довго без світла ніхто не сидів, тому що було задіяні 14 бригад, близько 20 одиниць техніки», – запевнили енергетики.

Кіровограду пощастило

Цього разу Кіровограду пощастило, стихія не додала клопоту, обривів та знеструмлення не було. Однак городяни кажуть, що з минулого досвіду поновлення енергопостачання треба очікувати від години до чотирьох.

– Я була свідком того, як бригада приїхала ввечері. Вони щось ремонтували. Довгий час світла не було. Однак реакція була майже миттєва. Щоправда, люди все одно, мабуть, з день сиділи без електроенергії.

Позавчора відмикали з невідомої причини. Ну, увімкнули через годину, півтори.

– Було відключення (я працюю у сусідньому приміщені з обленерго) зранку, десь о 10-й годині, відремонтували біля третьої, четвертої години.

– В принципі, швидко роблять. Напружує це відключення, постійно неочікуване. Жаль усіляких пристроїв електричних.

А от у селах доводиться чекати довше. Порада ж для всіх однакова: якщо зникла електроенергія, то потрібно терміново дзвонити диспетчерові чи у кол-центр місцевого обленерго. Телефони є на платіжках за електрику.
XS
SM
MD
LG