Доступність посилання

ТОП новини

Держдума підтримала відповідь на «акт Магнітського»


Держдума на засіданні в середу ухвалила майже одностайно поправку про введення заборони на усиновлення дітей з Росії громадянами США.

Держдума розглядала так званий «закон Діми Яковлєва» (за ім’ям хлопчика, усиновленого і загиблого у США в 2008 році) – російську відповідь на американський «акт Магнітського» – у другому читанні.

Законопроект, який найбільше підтримувала партія «Единая Россия», зокрема вводить заборону на всиновлення громадянами США російських дітей.

Ця норма спричинила гостру критику всередині самої Росії: правозахисники, а також низка політиків і громадських діячів наголосили, що сироти не можуть бути заручниками конфлікту двох країн. Напередодні свої заперечення проти нововведення висловили, зокрема, керівник МЗС Сергій Лавров і міністр освіти Дмитро Ліванов. Омбудсмени Володимир Лукін і Михайло Федотов також скритикували законопроект.

Новий закон, ухвалений в середу, також передбачає застосування санкцій до осіб (не лише громадян США, а й інших країн), яких російське судочинство визнає причетними до порушення прав людини.

Російські парламентарі підтримали також поправку про припинення діяльності «політичних» некомерційних організацій, які безоплатно отримують грошові кошти та майно від американців.

Заборона може набути чинності з 1 січня 2013 року, повідомив віце-спікер Держдуми Сергій Неверов.

У Москві, біля будівлі Держдуми Росії майже 30 осіб затримали за звинуваченням у порушенні порядку проведення одиночних пікетів.

До учасників протесту проти заборони на усиновлення російських дітей громадянами США приєдналися співголови партії РПР-ПАРНАС Борис Нємцов і Володимир Рижков.
XS
SM
MD
LG