Доступність посилання

ТОП новини

У Держдепартаменті США звільнення після звіту про напад у Бенгазі


Посол Кристофер Стівенс, убитий 11 вересня 2012 року
Нью-Йорк – У Сполучених Штатах пішов у відставку помічник державного секретаря з питань дипломатичної безпеки. Ще трьох посадовців звільнили внаслідок розслідування обставин нападу терористів на американське консульство у лівійському місті Бенгазі. Тоді, 11 вересня, був убитий посол Кристофер Стівенс і троє його колег. Незалежна слідча комісія у Вашингтоні у щойно опублікованому звіті дійшла висновку про брак належної безпеки в охороні дипломатичної місії.

Якщо залишити осторонь стандартні формулювання у звіті незалежної комісії, то причину загибелі американського дипломатичного персоналу в Бенгазі вбачають у «разюче недостатньому» рівні охорони консулату.

Томас Пікерінг, голова комісії з розслідування, колишній посол США у Москві, сказав журналістам на брифінгу, що морські піхотинці, які охороняли консулат у Бенгазі, доклали героїчних зусиль, захищаючи дипломатичне представництво, але чисельність їхня була явно недостатня проти сотень озброєних до зубів терористів.

«Американський персонал охорони докладав героїчних зусиль, захищаючи своїх колег, включно з послом Крістофером Стівенсом, – наголосив Томас Пікерінг. – Вони зробили все, що могли, з тим, що було в їхньому розпорядженні, але цього було недостатньо – ані враховуючи загальну атмосферу загрози у Бенгазі, ані проти переважаючої кількості атакуючих та зброї, якою володіли терористи». У піхотинців були автоматичні гвинтівки М-16, а терористи мали протитанкові ракети.

Посилення захисту – знехтуване прохання

Адмірал Майк Маллен, заступник голови комісії з розслідування, звинуватив декого з високопосадовців у «браку лідерства», що зрештою, на його думку, спричинило провали у структурі безпеки.

Простіше кажучи, провал у структурі безпеки пояснювався тим, що дипломати прохали посилити захист, але ці прохання не задовольнили з вини певних керівників. Серед них – Ерік Босуел, помічник держсекретаря з питань дипломатичної безпеки. Він пішов сам, а ще трьох звільнили.

«Ми не вважаємо, що якийсь конкретний урядовець свідомо ігнорував свої обов’язки, – каже Майк Маллен. – Однак ми дійшли висновку, що певні високопоставлені працівники Державного держдепартаменту на критично важливих владних і відповідальних посадах у Вашингтоні продемонстрували брак лідерства і керівних здібностей, відповідних до їхнього високого рангу».

Варто зазначити, що у Вашингтоні опублікували значно скорочений варіант звіту про події у Бенгазі. Зокрема, не подають 29 рекомендацій для посилення безпеки дипломатичних представництв.

Гілларі Клінтон, державний секретар США, схвалила звіт комісії. Зі свого боку, законодавці у Конгресі критикують зовнішньополітичне відомство. 20 грудня перед ними виступили зі свідченнями два заступники державного секретаря.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG