Доступність посилання

ТОП новини

У Макіївці люди знімають на зиму унітази, бо каналізація в будинку замерзає


Донецьк – У селищі Ханжонкове, що входить до Макіївки (міста-супутника Донецька) мерзнуть мешканці двох багатоповерхівок. Ці два будинки мають багато покинутих квартир, але є й ще люди, які не залишили помешкання. Однак влада вже котрий рік поспіль не зважає на відсутність опалення. У четвер вранці у них вкотре вимкнулася електроенергія через холод та замерзли стояки холодної води. Що роблять місцеві чиновники, щоб допомогти макіївчанам?

Алла Очеретна розповідає, що у її помешканні температура не піднімається вище десяти градусів за Цельсієм. Обігрівається жінка електричним каміном, а спить у куртці, верхньому одязі та взутті. Як живуть родини з дітьми, вона взагалі не розуміє. У цій дев’ятиповерхівці дуже багато кинутих квартир.

«Ось обігрівач, і взагалі одягнена сплю, тепла хустка. Прийшла з роботи, обігрівач ввімкнула – не можу зігрітися. Обіцяють наступного року зробити, але це – було б сказано. Порожніх квартир дуже багато», – скаржиться жінка.

Умови дуже погані

Інша мешканка цього ж будинку по вулиці Щербакова, Людмила Тучкова, розповіла: «Опалення немає вже років 10. Замерзає каналізація, води часто не буває. От зараз не було 3-4 дні. Зараз нам підігріли – зробили воду, розморозили. Умови дуже погані, хоч і платимо за квартиру. Наші будинки – треба щось з ними робити, навести лад. Обіцяли, обіцяли, а зараз прийшла зима – починають труби замотувати. При такому морозі, звісно. Невже не можна було зробити в листопаді? Щоб було тепло».

Деякі мешканці на зиму знімають унітази у помешканні, бо каналізація все одно замерзає. Батьки віддають дітей на зиму до родичів. За їхніми словами, всі відходи життєдіяльності мешканці зливають у яму в дворі. А бомжі, які заселили кинуті квартири, виливають відходи прямо з вікон у двір.

Влада каже, що все полагоджено

Однак ані обласна влада, ані міська проблеми не визнають проблеми до кінця. У коментарі для Радіо Свобода заступник начальника головного управління ЖКГ Лариса Гусєва зазначила: «Двадцять відсотків квартир – ніхто не мешкає, демонтоване опалення. Тому, коли прихопить мороз сильний на вулиці, замерзають труби.Там поновлене водопостачання, і опалення в тих квартирах, де люди мешкають, воно є. І вода тепер є».

Лариса Гусєва додала, що подібні випадки дуже поодинокі, і це вважається надзвичайною ситуацією. Тому кілька управлінь облдержадміністрації, зазвичай, об'єднують зусилля, щоб вирішити проблему. У Макіївській міськраді також підтвердили, що опалення в непокинутих квартирах є. Проте мешканці продовжують мерзнути.

Це не поодинокий випадок, і нещодавно у будинку в Горлівці Донецької області також зникло опалення. Після візиту журналістів проблему вирішили.
  • Зображення 16x9

    Олена Поволяєва

    На Радіо Свобода з жовтня 2011-го року. Народилася, виросла, живу та працюю в Донецьку. У 2009-му році отримала ступінь магістра журналістики та диплом з відзнакою в Донецькому національному університеті. Цікавлюся документальним та радикальним кіно, сучасним мистецтвом, літературою. Катаюся на роликах, подорожую.

    Olena Povoliaieva | Создайте свою визитку


XS
SM
MD
LG