Доступність посилання

ТОП новини

Як влада збирається ліквідувати «Батьківщину»? (Огляд преси)


Київ – Головну опозиційну партію України можуть ліквідувати, якщо джерела її фінансування виявляться зарубіжними, інформують «Ізвєстія в Україні». Розслідування зараз веде Генеральна прокуратура, вивчаючи, як оплачувалося існування партії в 2007-2010 роках. Приводом послужила інформація про те, що в цей період партія отримувала гроші з офшорних рахунків. Якщо це підтвердиться, «Батьківщину» можуть ліквідувати в судовому порядку. Як мінімум її чекає перереєстрація, зазначає газета.

За роки незалежності народні депутати різних політичних забарвлень безкоштовно отримали більше ніж 800 квартир у столиці. Їх нинішні колеги на приватне житло вже не претендують, але готові витратити сотні мільйонів гривень на те, щоб забезпечити себе готельними номерами. Як інформує тижневик «Кореспондент», майже по 112 тисяч американських доларів на одного депутата – таку суму українські платники податків віддадуть за те, щоб 180 парламентаріїв з інших міст упродовж п'яти років своєї каденції безкоштовно жили в столиці. В цілому, за підрахунками тижневика, ці витрати виллються трохи більше ніж у 160 мільйонів гривень.

Поки парламент узяв паузу в сесійних засіданнях, епіцентр протистояння в столиці вчора перемістився до Київради. Уперше за довгий час її засідання мало не лише інтригу, а й засвідчило певну вагу муніципальної опозиції та громадськості. Як інформує газета «Україна молода», опозиційні депутати спробували змусити «більшовиків» до особистого голосування в міськраді. Про те, що з того вийшло йдеться в статті «Бій із «кнопкодавами» на Хрещатику».

Десятки померлих від переохолодження, сотні травмованих ожеледицею, багатокілометрові затори на занесених снігом автотрасах, буксирувані стародавніми локомотивами швидкісні «хюндаї» із крижаними вікнами – таку картину можна побачити в Україні. Як зауважує тижневик «Коментарі», українські чиновники, відповідальні за підготовку до зими, своїми діями постійно «спростовують» прислів’я «готуй сани влітку». І їх можна зрозуміти, адже планова робота непомітна, а от боротьба зі стихією – у всіх на вустах. Особливо якщо під її шумок можна додатково «розпиляти» бюджетні кошти. Про це наголошується в статті «Скільки можна вкрасти на зимі».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG