Доступність посилання

ТОП новини

Кримські татари розігнали виставку, присвячену Сталіну (ФОТО)


21 грудня в Сімферополі група кримських татар на чолі з представниками Меджлісу кримськотатарського народу знесла виставку, присвячену 133-річчю з дня народження Сталіна. Стенди в центрі Сімферополя виставили особи, що назвалися представниками російської громадської організації «Сутність часу – Крим».

На виставці були представлені фотографії політичних діячів 20-го століття з хвалебними цитатами про Сталіна, офіційні фотографії сталінського періоду, а також роздавалися листівки із закликом «розібратися в історії і віддати належне такої масштабної історичної постаті як Сталін».

Представники організаторів заявили, що вважають депортацію кримськотатарського народу у 1944 році за наказом голови Державного комітету оборони СРСР Сталіна «найвеличнішим актом гуманізму».

За годину після відкриття виставки на місце її проведення прийшла група людей, серед яких були керівник Секретаріату Меджлісу Заїр Смедляєв і голова відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін. Вони закликали організаторів прибрати виставку, аргументуючи це тим, що Сталін в Україні визнаний у суді винним в загибелі мільйонів людей, й особисто віддав наказ про депортацію кримських татар, що теж визнана злочинною.

Після відмови організаторів це зробити, активісти Меджлісу поперекидали стенди з цитатами і зображеннями Сталіна, не зачіпаючи фотоматеріали виставки «20 років без СССР». Низка присутніх також долучилася до демонтажу виставки і намалювали фарбою на знесених стендах нацистську свастику. «Для нас Сталін і Гітлер однакові!», – заявили представники Меджлісу.

Кілька десятків представників правоохоронних органів, присутніх при проведенні акції, в конфлікт не втручалися.
XS
SM
MD
LG