Доступність посилання

ТОП новини

Росія за двосторонній консорціум з управління українською ГТС – посол


Росія розглядає можливість створення консорціуму з управління українською газотранспортною системою України на двосторонній основі, повідомив російський посол в Україні Михайло Зурабов.

«Я не думаю зараз, що йдеться про тристоронній консорціум. Я передбачаю, що в цьому випадку йдеться про співпрацю в двосторонньому форматі», – сказав Зурабов, відповідаючи на запитання з приводу форматів управління українською ГТС, які розглядає Росія.

За словами посла, в переговорах щодо енергетичної співпраці, Україна і Росія обговорюють питання завантаження української ГТС, і будь-яка пропозиція в цьому напрямі має передбачати такі параметри об’ємів газу, щоб ГТС не деградувала.

Як заявив Зурабов, якщо переговори дійдуть до «перерозподілу активів», то можна буде говорити про зниження ціни на російський газ.

«Звичайно ж, таке зниження ціни на газ не передбачає цифри, порівнянної з тією, яку Україна отримала б, якби ухвалила рішення про поглиблену інтеграцію в Митний союз», – сказав посол.

Водночас він запевнив, що йдеться про значну знижку, яка «може кардинально змінити економічну ситуацію в Україні».

«Я цю цифру знаю, але озвучити її, звичайно, не можу», – додав Зурабов.

Напередодні президент Росії Володимир Путін заявив, що Україна зробила стратегічну помилку, відмовившись від того, щоб Росія спільно з європейськими партнерами взяла в оренду українську ГТС. Водночас він наголосив, що Росія готова вести діалог з Україною з приводу взяття її ГТС в оренду.
XS
SM
MD
LG