Доступність посилання

ТОП новини

Українські пластуни доставили Віфлеємський вогонь миру до Балтії


Рига – Вже четвертий рік поспіль напередодні Різдва члени української молодіжної організації «Пласт» привозять до країн Балтії Віфлеємський вогонь миру. Полум’я, запалене від Негасимої лампади у церкві, що стоїть на місці народження Ісуса Христа, українці й інші жителі Литви, Латвії та Естонії запалять і в своїх домівках, передадуть у сиротинці та пансіонати.

У Латвії цього року передача Святого вогню відбулася у Єлгаві у римо-католицькому соборі Непорочного зачаття Діви Марії, а також у Ризі у каплиці Церкви Скорботної Божої Матері, де останнім часом богослужіння для ризької греко-католицької парафії ведеться українською мовою.

Настоятель парафії отець Роман Сапужак, який свого часу був капеланом у «Пласті», зазначив Радіо Свобода, що Віфлеємський вогонь потрібний кожній людині, яка хоче жити у мирі й згоді, мріє про добробут своєї родини й країни.

«Христос каже: «Я є світло для світу». Хто буде йти за цим світлом, не буде блукати у темряві, а буде мати світло життя. Цей вогонь символізує Ісуса Христа, світло, тобто ясність, він дає тепло, він є тим дороговказом до вічного життя. Він є таким символічним знаком для нас, християн», – зауважив отець Роман.

Вогонь миру несе добро

Прихожанка греко-католицької парафії Риги Оксана Рогальська зазначає, що свічку, запалену від Святого вогню, вона обов’язково принесе додому, і її світло освятить родинну вечерю на Святвечір.

«Обов’язково запалю цю свічку, – каже вона. – Я вірю, що Віфлеємський вогонь миру принесе добро і світло у наш дім, у нашу сім’ю».

Традицію розповсюдження різдвяного символу миру започаткувала у 1986 році австрійська радіокомпанія ÖRF. Нинішню назву «Віфлеємський вогонь миру» акція отримала після приєднання до неї австрійських скаутів. Вже майже 15 років, як українські скаути з «Пласту» її підтримують.

Речник Віфлеємського вогню у Львові Ксеня Мадинська розповіла Радіо Свобода, що цього року вогонь із Віфлеєма до Відня літаком у спеціальному конвеєрі привезла маленька дівчинка-скаут. Зі столиці Австрії Вогонь миру скаути з різних країн світу передають із рук в руки, щоб, подолавши безліч кордонів, він потрапив до тих, хто чекає на світло добра й злагоди.

До країн Балтії Віфлеємський вогонь привезли 12 скаутів із Івано-Франківська, Києва, Ужгорода і Львова.

«Передача Віфлеємського вогню – це одна з найбільших щорічних акцій «Пласту». Для нас це не тільки велике свято і велика благодать, для нас це велика відповідальність, щоб кожний зміг взяти собі частинку Віфлеємського вогню. Ми намагаємося принести цей вогонь у кожну церкву, кожний сиротинець та інтернат. Ми намагаємося розповсюджувати його максимально, щоб усі могли відчути ту зірочку народження Ісуса Христа», – розповіла Ксеня Мадинська.

Акція сприяє заснуванню скаутських осередків у Балтії

Керівник Українського центру молоді та дітей Латвії Ольга Берга, яка була ініціатором передачі Віфлеємського вогню у Латвії, зазначила Радіо Свобода, що ця акція згуртовує українську молодь у світі, сприяє заснуванню нових скаутських осередків. Незабаром і в Латвії буде організована скаутська організація.

«Мені дуже приємно, що саме у церкві під світлом Віфлеємського вогню Український центр молоді та дітей Латвії підписав угоду зі скаутською організацією «Пласт» України. Ми чотири роки дуже щільно співпрацюємо з «Пластом». Це дисциплінована, вихована, патріотична молодь. Мені дуже хочеться, щоб і наші діти були схожі на пластунів», – каже Ольга Берга.

Особливість Віфлеємського вогню, як вірять християни, полягає в тому, що запалену від нього свічку можна загасити, але коли знову її запалити, то святість вогню зберігається.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG