Доступність посилання

ТОП новини

2013-й стане роком протестів? (Огляд преси)


Київ – Наступний рік може стати часом масових протестів, попереджає «Комерсант Україна». Видання пише, що 2013-й буде важким в економічному сенсі, ухвалений бюджет не передбачає зростання соціального благополуччя, а невдоволення чинною владою буде тільки зростати, що може призвести до ще більшого обурення громадян, вважають експерти газети. Про можливість різкого зростання протестних настроїв розуміє і влада, тому й збільшила фінансування силових відомств, які зобов’язані припиняти вуличні заворушення. Втім, у Партії регіонів стверджують, що з можливими вуличними заворушеннями це не пов’язано, зазначає газета.

2012-й економіка України покидає в більш плачевному стані, ніж можна було очікувати ще на початку року. Однак основна казка попереду, переконує «Інвестгазета». Передвиборний «атракціон небаченої щедрості» заклав міну уповільненої дії, від якої українцям у 2013-му дуже важко буде позбутися. Уже сьогодні держава не в змозі за рахунок власних доходів покривати навіть поточні витрати (зарплати бюджетникам, соцвиплати, обслуговування боргу). Цей діагноз для держфінансів видання порівнює з раком легенів для людини. Однак, на думку газетярів, вихід є. Пухлину потрібно видаляти. Це болісно і ризиковано. Але альтернатива набагато сумніша. Хоча навряд чи нинішній прем'єр Микола Азаров і його команда готові завтра привселюдно оголосити про згортання ініціатив Президента, зазначає газета.

Наступного року кредити для українців будуть відносно дорожчими, інформують «Ізвєстія в Україні». Зокрема, відсотки на автомобільні та іпотечні позики, на які є чималий попит, залишаться високими. Відтак, тим, хто планує взяти в борг квартиру, будинок або машину, експерти видання радять не поспішати – через рік-два ситуація на кредитному ринку помітно покращиться.

Україна ризикує втратити майже половину виноградників і фруктових садів, попереджає газета «День». Майже 50 відсотків підприємств галузі можуть збанкрутувати вже наступного року через заборгованість із виплати компенсацій на розвиток. Станом на листопад галузі зі спеціального фонду держбюджету недоплатили майже 400 мільйонів гривень. У результаті чого площі українських виноградників та садів можуть зменшитися вперше за 13 років, а виноробна галузь буде змушена імпортувати до 50% сировини, прогнозують експерти ринку.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG