Доступність посилання

ТОП новини

Громадянин Латвії у мороз перепливав річку, щоб потрапити до України (латвійські ЗМІ)


Рига – Латвійські ЗМІ повідомляють про екстремала з Латвії, який у мороз намагався перетнути річку Західний Буг, щоб нелегально потрапити в Україну. Увага латвійських електронних ЗМІ також привернута до скандалу навколо продажу Україні бурової вишки, а також до можливості введення інституту приставів у Верховній Раді України.

Latvijas Radio і латвійське інформаційне агентство LETA повідомляють, що латвійська компанія «Ризький судноремонтний завод» (Rīgas kuģu būvētava), яка свого часу також виграла тендер на постачання в Україну бурової вишки, заперечує зв’язок із зареєстрованою у Великій Британії компанією Highway Investment Processing, проти якої в Латвії порушена кримінальна справа за фактом легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом.

У поширеній заяві «Ризького судноремонтного заводу» зазначається, що Highway Investment Processing виграла тендер, оголошений «Чорноморнафтогазом», на постачання однієї бурової вишки, а компанія «Ризький судноремонтний завод» – на постачання іншої. І лише на підставі цього факту не слід робити висновки про взаємозв’язок між двома компаніями.

У заяві також наголошується, що у конкурсі, який виграв «Ризький судноремонтний завод», Генпрокуратура України не виявила жодних порушень.

Мороз не завада

Інтернет-портал латвійської газети «Вісті сьогодні» пише, що українські прикордонники знайшли порушника державного кордону і, можна сказати, врятували йому життя. Громадянин Латвії, щоб нелегально перетнути кордон України, намагався у 15-градусний мороз переплисти річку Західний Буг.

Українські прикордонники з’ясували, що латвієць намагався з Риги дістатися до родичів у Кіровоград. Однак він не зміг перетнути кордон на польському прикордонному пункті, бо не мав відповідних документів, тому вирішив діяти нелегально.

Ця спроба майже коштувала йому життя – зараз затриманий перебуває у районній лікарні у важкому стані через обмороження.

Чи потрібні пристави у Верховні Раді?

Продовжуючи українську тематику, газета «Вісті сьогодні» пише, що для українських депутатів стало вже традицією вирішувати суперечливі питання у Верховній Раді України, влаштовуючи колотнечу на пленарному засіданні.

З огляду на це постало питання про запровадження інституту приставів в українському парламенті.

Наразі новобраний Голова Верховної Ради України Володимир Рибак, зауважує латвійське видання, не бачить доцільності у запровадженні згаданого інституту приставів. В інтерв’ю газеті «Комсомольська правда в Україні» він зазначив, що не схильний створювати поліцейський орган у залі парламенту.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG