Доступність посилання

ТОП новини

Влада фактично заблокувала місцеве самоврядування – АМУ


Володимир Пархоменко
Місцеве самоврядування переживає найважчий період за усі часи незалежності, стверджує директор аналітичного центру Асоціації міст України Володимир Пархоменко.

За його словами, уряд фактично забрав усі кошти місцевих бюджетів, а це, за його даними, 3–4 мільярди гривень. Місцеві органи влади не мають коштів на виплату зарплат учителям і лікарям, на прибирання снігу і ремонт доріг.

«Усі скаржаться. Скарг я не чув лише від мера Донецька. Усі міста України мають серйозні проблеми, і ці проблеми будуть ще загострюватися. Держказначейство заблокувало на своїх рахунках кошти місцевих бюджетів. Тобто, органи місцевого самоврядування заробили гроші, але розпоряджатися ними не можуть. Уряд, мабуть, вважає, що йому вони потрібніші. За нашими розрахунками, ще заблоковано 3–4 мільярди гривень. Це не дозволяє навіть заробітну плату виплачувати й сніг прибирати», – сказав Радіо Свобода Володимир Пархоменко.
Влада фактично заблокувала місцеве самоврядування – АМУ
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:23:50 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Щодо концепції реформування місцевого самоврядування, то «попередні напрацювання були скасовані, а нові підходи й документи, розроблені Міністерством регіонального розвитку, залишилися без розгляду». Тож, на цей час, на думку Володимира Пархоменка, не існує «навіть концептуального документа щодо реформування місцевої влади».

Віктор Янукович, балотуючись на Президента, обіцяв «дати більшу свободу регіонам». У вересні цього року, виступаючи на урочистих зборах з нагоди 20-ліття Асоціації міст України, Президент Янукович сказав, що «утвердження місцевого самоврядування і збільшення самостійності місцевих громад – це основа усіх змін».
XS
SM
MD
LG