Доступність посилання

ТОП новини

Україні загрожує політичний крах – посол Росії в Білорусі (білоруські ЗМІ)


Мінськ – Останнім часом у Білорусі про Україну чимало пишуть, звертаючись до теми її співпраці з Митним союзом Росії, Білорусі та Казахстану.

Мінська газета «Народная воля» оприлюднила інтерв’ю з послом Росії в Білорусі Олександром Суріковим.
Олександр Суріков
Олександр Суріков

Серед іншого пан Суріков висловлює свій прогноз на тему, як буде розгортатися ситуація з інтеграцією України до Митного союзу.

«Становище України досить складне, – каже російський посол. – Держава обтяжена божевільною кількістю боргів, у тому числі перед МВФ. Вступ України до СОТ відбувся на найтяжчих умовах. Україна наразі закриває майже 50 власних цукрових заводів на користь тростяного сирцю з Бразилії. Тут становище дуже важке – керівництво України дрейфує в напрямку політичних рішень, не замислюючись про те, що погіршення стану економіки може призвести до політичного краху».

При цьому посол Суріков наголошує, що переговорний процес з приводу вступу України до Митного союзу триває, і хоча Україна коливається, однак «починає більше коливатися у східний бік».

Український кордон на замку

Але поки Україна не вступила до Митного союзу, її прикордонна та митна служби довели, що недарма їдять свій хліб. Білоруське «Єврорадіо» розповідає про казусний випадок – спробу двох білорусів нелегально перетнути українсько-білоруський кордон із 2 мільйонами 400 тисячами американських доларів.

Контрабандисти йшли лісом із Волині у бік білоруського села Мокрани, вони були одягнені в білі маскувальні халати, в куртках мали спеціально пришиті кишені для грошей. Українські прикордонники їх затримали. Якось пояснити, звідки і куди вони несли гроші, контрабандисти відмовилися. Суд уже засудив їх до 10 діб арешту та штрафу – на ці самі 2 мільйони 400 тисяч доларів. Слідство триває.

Мінськ святкує перемогу над бойкотом

Тим часом влада Білорусі відзначила 500 днів до Чемпіонату світу з хокею, який має пройти у Мінську в 2014 році.

Урядова газета «Звязда» називає це знаковою подією, тому що змагань такого рівня Білорусь ще не приймала.

Голова Федерації хокею Білорусі Євген Ворсін із цього приводу нагадав газеті, що раніше лунали ініціативи США та Європарламенту бойкотувати мінський чемпіонат, але делегати конгресу Міжнародної федерації хокею відхилили подібні пропозиції. США та Євросоюз закликали перенести місце проведення чемпіонату світу 2014 року з Мінська через утримання в білоруських тюрмах політв’язнів. Влада Білорусі зітхнула після того, як голова Міжнародної федерації хокею Рене Фазел зайняв активно позицію не змішувати спорт і політику. Тепер Мінськ активно готується до чемпіонату. Як пише газета «Звязда», в Білорусі розраховують, що на змагання приїде до 20 тисяч уболівальників.

Чемпіонат світу з хокею 2014 року став одним із мотивів запровадження в Білорусі системи повернення іноземним громадянам податку на додану вартість. Білоруська «такс-фрі» узаконена з 1 січня 2013 року, а має запрацювати у повному обсязі до 2014-го. Якщо Україна до того часу не приєднається до Митного союзу, то українські туристи не зможуть повертати собі близько 20 відсотків від ціни товарів, куплених у Білорусі.
  • Зображення 16x9

    Валерій Калиновський

    Народився в 1967 році в Україні. Закінчив факультет журналістики Білоруського державного університету та аспірантуру в Інституті історії мистецтва, етнографії та фольклору Національної академії наук Білорусі. Із 1987 року працював в іванівській районній газеті на Берестейщині, мінській обласній газеті, республіканському виданні «Чырвоная змена», в парламентський газеті «Звязда» перших років незалежності Білорусі. Кореспондент Української служби Радіо Свобода в Мінську з 1994 року, з 2000 року – в Білоруській службі Радіо Свобода. Автор книг «Справа Бяляцького» (2012), «Пані Ельжбета. Історія однієї дружби» (2016), «Діти Франції. Історія сімей, які повірили Сталіну» (2019).

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG