Доступність посилання

ТОП новини

Молоко і святкові ризики


Нове дослідження, опубліковане в журналі Pediatrics, відповідає на одне з найпоширеніших запитань батьків до лікарів: а скільки склянок молока необхідно випивати щодня моїй дитині? Коротка відповідь – дві склянки на день.

Дослідження провели за підтримки канадського Інституту здоров’я і Фундації шпиталю Сант-Майкла. Провідний педіатр шпиталю Джонатон Магуайєр дослідив, як молоко впливає на ситуацію із показниками заліза та вітаміну D у малих дітей. За основу взяли дані понад 1300 дітей віком від 2 до 5 років.

Згідно з дослідженням, з’ясували, що у дітей, котрі вживали більше молока, зростав рівень вітаміну D, однак при цьому зменшувався рівень заліза. Учені помітили, що дві склянки на день були в принципі достатніми, щоб підтримувати адекватний рівень вітаміну D і заліза.

Деякі діти з темною пігментацією шкіри мають взимку знижений рівень вітаміну D. Учені вважають, що брак вітаміну D в цих випадках слід надолужувати не збільшеними порціями молока, а спеціальними вітамінними додатками, аби не порушувати балансу рівня заліза.

Свято і спокуси

Тривалий святковий час нерідко спричиняє надмірні задоволення з нестриманими апетитами і з підвищеною увагою до алкоголю. І все це так чи інакше негативно позначається на особистому здоров’ї. Про дослідження на цю тему інформує British Medical Journal у статті до Різдвяних свят.

Спеціаліст зі статистики, професор Кембриджського університету Британії Дейвід Шпіґельгальтер взяв за мету знайти деякі прояви зв’язку між специфічною поведінкою людини та тривалістю її життя.

Використовуючи офіційні статистичні дані, професор підрахував, що навіть незначне куріння цигарок, або випивання кількох алкогольних напоїв, чи регулярне вживання жирного червоного м’яса, ба навіть кількагодинний на день перегляд телебачення – усе це в комплексі відбирає у людини частину її майбутнього життя.

І навпаки – тривалість життя збільшується, якщо не дозволяти собі більше однієї чарки легкого алкоголю з масивним уживанням свіжих фруктів та овочів і з регулярним зайняттям фізичними вправами. Тоді автоматично зменшується те, що британський професор називає швидкістю старіння або прискореним наближенням власної смерті.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG