Доступність посилання

ТОП новини

Латвія у 2013 році готуватиметься до переходу на євро


Рига – У 2013 році Латвія готуватиметься до запровадження в країні євро. Це, як очікується, відбудеться рівно через рік – 1 січня 2014 року. Керівництво країни впевнене, що до кінця першого півріччя встигне виконати всі умови, чого від неї вимагає керівництво єврозони. Латвійський уряд заявляє, що категорично не згоден із тим, що євро нині – це корабель, який тоне.

Кожний третій житель Латвії вважає, що 2013 рік буде кращим, ніж 2012-й, свідчить опитування, проведене центром дослідження громадської думки SKDS.

Ці настрої підтримує й прем’єр-міністр Латвії Валдіс Домбровскіс, який запевняє, що у цьому році латвійці реально відчують по своїх гаманцях, що криза завершилася.

Наразі опитані Радіо Свобода експерти зазначають, що 2013 рік буде вирішальним у підготовці до вступу Латвії у єврозону з 1 січня 2014 року.
Це важливо для політики безпеки – ми приєднаємося до «європейського ядра». Бо ті країни, які формують єврозону, є ядром ЄС
Андріс Гобіньш

За словами керівника Європейського руху в Латвії Андріса Гобіньша, запровадження євро покращить економічну ситуацію, сприятиме притоку інвестицій в латвійську економіку. «По-друге, і це важливо для політики безпеки – ми приєднаємося до так званого «європейського ядра». Бо ті країни, які формують єврозону, є ядром ЄС», – вважає Андріс Гобіньш.

У керівників Латвії є довіра до єврозони

Заявку на вступ до зони євро Латвія подаватиме на початку цього року. Прем’єр-міністр країни Валдіс Домбровскіс каже, що Латвія не розглядає євро, як корабель, що тоне і, як і раніше, бачить у приєднанні до зони євро більше плюсів, ніж мінусів.

За прогнозами експертів Swedbank, необхідні для вступу в єврозону Маастрихтські критерії Латвія виконає у березні 2013 року. На їхню думку, в середині цього року Єврокомісія і Європейський центробанк можуть ухвалити позитивне для Латвії рішення щодо приєднання до євро.

Не усі підтримують запровадження євро

Наразі дані опитування, проведеного агентством TNS Latvia, свідчать, що запровадження євро в Латвії підтримують лише 35% жителів, 37% виступають категорично проти, інші поки що не визначились. Серед супротивників переходу на євро – і голова правління товариства «Антиглобалісти» Андріс Озолс.
Ми не зможемо зберегти свій внутрішній ринок, свою економіку
Андріс Озолс

«Я категорично проти. Тому, що ми не зможемо зберегти свій внутрішній ринок, свою економіку», – зазначив антиглобаліст.

З огляду на значну кількість євроскептиків у країні, парламентська опозиція допускає можливість ініціювання референдуму щодо термінів вступу в єврозону.

Латвія хоче повернути додому співвітчизників

За словами політолога Івара Іябса, Латвія в цьому році також значну увагу приділятиме покращенню демографічної ситуації та поверненню додому співвітчизників, який виїхали за кордон на заробітки.

На це націлений так званий план рееміграції, метою реалізації якого є повернення в Латвію декількох тисяч латвійців. За останні роки з країни виїхало майже 300 тисяч осіб.

Також в червні-липні цього року у Латвії відбудеться 25-те Загальне свято латиської пісні і танцю. Ця подія стане важливою у культурному житті країни.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG