Доступність посилання

ТОП новини

В Україні закрили аптечні кіоски


Лікарські засоби тепер реалізовуватимуть тільки через аптеки або аптечні пункти, повідомляє прес-служба Державної служби з лікарських засобів.

Із 29 грудня втратили чинність норми законодавства, які дозволяли суб’єктам господарювання здійснювати роздрібну торгівлю лікарськими засобами через аптечні кіоски.

Вимога про закриття аптечних кіосків обґрунтована тим, що з точки зору якості обслуговування населення лікарськими засобами зазначені аптечні установи не забезпечують належного рівня надання фармацевтичних послуг. Зокрема, в аптечному кіоску допускалася відсутність торгового залу, норматив площі аптечного кіоску дуже обмежений, умови зберігання лікарських засобів постійно порушуються, заявляють у Державній службі з лікарських засобів.

У прес-службі установи зауважують, що припинення роботи аптечних кіосків не матиме суттєвого впливу на можливість громадян скористатися послугами аптечних установ. За даними Державної служби з лікарських засобів, на кінець грудня в Україні функціонують майже 14,8 тисяч аптек. При цьому на аналогічну дату 2005 року цей показник становив 9,4 тисячі аптек.
XS
SM
MD
LG