Доступність посилання

Олігархи шукатимуть альтернативу Януковичу? (Огляд преси)


Київ – Команда Віктора Януковича зробила все, щоб суспільство не змогло організовуватися і не повторився Майдан. Взяли під контроль профспілки й поставили туди людей Партії регіонів. Дали карт-бланш силовим структурам, щоб не допускали масового скупчення людей. Влада, як переконує експерт «Газети по-українськи», тут чинила хитро: не дуже масові акції дозволяли – щоб продемонструвати, що опозиція не спроможна зібрати великі майдани. Експерт стверджує – дострокових виборів не буде. Олігархи до цього не готові, як і Янукович. Але відмова США у візі заступнику Генпрокурора Кузьміну – це сигнал, що завтра таке може статися і з олігархами. Вони можуть почати думати не в логіці виживання Януковича, а в логіці збереження своїх активів у Європі, Сполучених Штатах, Україні. І шукати альтернативу чинному Президенту. Заголовок публікації – «Янукович опинився в капкані».

У 2012 році поменшало українців, які підтримують ідею надання російській мові статусу державної. Це засвідчили соціологічні дослідження, з результатами яких знайомить читачів «Газета по-українськи». Видання інформує, що не підтримують підвищення статусу російської 66 відсотків киян, в тому числі й російськомовні. Про причини йдеться в матеріалі «Європейськість асоціюється з українською мовою».

Чи може громадська ініціатива сформувати нове ставлення чиновників до розв'язання проблем житлово-комунального господарства? Над цим розмірковує газета «Голос України». Видання пише, що відносини між населенням і комунальними службами, що були закладені ще в радянський період, тільки в останнє десятиліття починають зазнавати змін. Нині житлово-комунальна сфера – найболючіший мозоль у діяльності будь-якого органу місцевої влади. І щоб зменшити кількість нарікань на свою адресу чиновники погоджуються передати частину повноважень, а відтак і відповідальності, місцевій громаді. Однак, чи можуть громадські організації вплинути на тарифи, якщо послуги на споживання газу, води та електроенергії монопольні з боку держави? На жаль, тут громадськість не вправі щось змінити. Про те, що в межах її компетенції інформується в статті «Парасолька над ЖЕКом».

Через два дні, з 6 на 7 січня, за юліанським календарем Різдво Христове – одне з найбільших церковних свят. Традиційно в останній день посту, у Святвечір, господині подавали на стіл дванадцять пісних страв. І з появою на небі першої зірки родина збиралася на урочисту трапезу. Більше про звичаї українців і рецепти традиційних страв на Святвечір розповідає газета «Факти».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG