Доступність посилання

ТОП новини

Успіх у навчанні і людський кулак


Нове дослідження американських учених із Мічиганського університету захищає тезу про те, що фізично розвинені діти дають також позитивніші показники у навчанні у порівнянні з дітьми, які не приділяють належної уваги фізичному станові. Результати дослідження опубліковані в Journal of Sports Medicine and Physical Fitness.

Учені взяли за основу дані понад 300 дітей від 6-го до 8-го класів. Фізичну розвиненість науковці розглядали в комплексі показників, включно з нормою ваги, силою м’язів, гнучкістю і витривалістю.

Порівняння фізичних даних дітей з їхніми показниками у навчанні продемонстрували чітку тенденцію: ліпший рівень фізичного стану дітей був прямо пов’язаний з більш високими оцінками в навчанні.

Ціна людського кулака

Науковці американського університету в штаті Юта провели дослідження про деякі раніше не вивчені напрямки розвитку людських рук. Виявилося, що цей розвиток позначений не лише необхідністю людини виконувати руками такі соціально важливі функції, як володіння різними інструментами, або вміння грати на скрипці чи малювати картини тощо.

Чоловічі руки у своїй еволюції потребували також вміння використовувати кулаки, щоб застосовувати їх у боях за виживання. Результати дослідження опубліковані в Journal of Experimental Biology.

У порівнянні з мавпами люди мають коротші долоні, а також коротші пальці, крім великих, які, натомість, довші, сильніші і гнучкіші. Ці характеристики схиляли учених до думки, що людські руки розвивалися насамперед для вміння володіти інструментами із домашнього арсеналу знарядь.

Професор біології університету в Юта Дейвід Керрієр вважає, що раніше вчені приділяли недостатньо уваги ролі агресії в нашій еволюції. На думку вченого, в порівнянні з іншими представниками тваринного світу великі мавпи належать до агресивної групи з постійними боями за виживання і з насиллям. До цієї ж групи можна віднести і людей.

За словами вченого, люди є типовими дітьми насилля. Дейвід Керрієр вказує на одну з важливих ознак еволюції людської руки, а саме: вміння створити кулак, який сам по собі може захистити слабкіші кістки рук і м’язи.

Учений нагадує, що вся історія еволюції людини була наповнена боями за родину, за їжу, за воду, за територію, або як прояв гордості і помсти, а це і є, фактично, історія людського кулака.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG