Доступність посилання

ТОП новини

У Тернополі встановили найбільшу в Україні шопку


У Тернополі у церкві Святого апостола Петра встановили найбільшу в Україні шопку, повідомляє УНІАН. Як розповів настоятель храму отець Юстиніан, висота шопки – 17 метрів, ширина – майже 30.

У центрі композиції – ясла з новонародженим Ісусом, Йосипом та Марією. Поруч – фігури мудреців, які йдуть вклонитися новонародженому, а також монахів. Фігури виготовлені у людський ріст.

«Ми стараємось щороку покращити нашу шопку. Цього року додали ще рухомі фігури Святих Володимира та Ольги, а також наших митрополитів: Андрея Шептицького і Йосипа Сліпого, які віддають поклін Ісусові», – розповів отець Юстиніан.

У композиції є й інші рухомі фігури: ангели рубають колоду, віл та ослик кивають головами, крутяться водяний млин і дитяча карусель, Святий Франциск смикає за мотузку і б’є у дзвін. Довкола видніються будинки із світлом у вікнах, а позаду – старовинне місто.

Встановлюють величезну шопку у храмі Святого Петра, яким опікуються францисканці, вже 18 років поспіль. Усі фігури, макети будинків та інші деталі шопки власноруч виготовляють парафіяни і монахи.
XS
SM
MD
LG