Доступність посилання

ТОП новини

Президент Сирії проголосив нову мирну ініціативу і засудив опозиціонерів-«убивць»


Башар аль-Асад, кард із його попередньої появи на телебаченні в інтерв’ю російському телеканалові RT, 8 листопада 2012 року
Президент Сирії Башар аль-Асад проголосив у неділю нову ініціативу, яка має на меті відновити мир у його країні – скликати конференцію національного примирення і почати розробляти нову конституцію.

Водночас, виступаючи на телебаченні вперше від листопада, він відкинув можливість переговорів, за його словами, з опозиційними «маріонетками». Як заявив Асад, його ініціатива має шанс здійснитися лише в разі, якщо країни Заходу й сусідні арабські країни перестануть фінансувати «кримінальників-убивць», як він назвав своїх супротивників.

Як вважають, сирійська опозиція відкине цю пропозицію Асада, бо твердо стоїть на позиції, що для будь-якого примирення він має спершу відійти від влади. Так само опозиція вже відкидала раніше будь-які можливості переговорів із Асадом чи представниками його найближчого кола.

За оцінками ООН, оголошеними на початку місяця, за 21 місяць конфлікту в Сирії і боїв між урядовими військами і силами збройної опозиції в країні загинули з усіх сторін цього конфлікту вже понад 60 тисяч людей. Це вперше оцінки ООН перевищили дані сирійської опозиції, яка заявляла про більш як 46 тисяч загиблих.
XS
SM
MD
LG