Доступність посилання

ТОП новини

Німецький Обергоф вітає український успіх


Зазвичай у спортивному огляді Радіо Свобода йдеться не про один вид змагань, але на четвертому етапі Кубка світу в Німеччині українські біатлоністи виступали настільки вдало, що змусили забути про інших спортсменів. У центрі уваги — тріумфальний і «просто» дуже вдалий виступи жіночої і чоловічої естафетних четвірок, прорив учорашньої юніорки Юлії Джими до світової еліти в спринті, бронзова нагорода Валі Семеренко в гонці переслідування.

Німецьке містечко Обергоф недаремно називають Меккою світового біатлону. Цей біатлонний центр має у своєму активі доступність для уболівальників — від цієї місцини в Тюрингії всього 200 кілометрів автобаном до найближчого авіаційного хабу, всесвітньовідомого Франкфурта. Тут зручні місця на біатлонному стадіоні та уздовж траси, здатні розмістити кількадесят тисяч уболівальників, а самих цих трас у заповідному лісі — десятки кілометрів.

Але є одна проблема — майже щороку саме в час проведення етапу Кубка світу в Обергофі надто тепло. Організатори докладають титанічних зусиль, щоб не зірвати змагання: сніг зберігають у спеціальних снігосховищах і викладають на трасу безпосередньо перед стартами. Становище ускладнює ще й те, що застосування хімічних спецзасобів обмежене — навколишній ліс має статус національного парку.

Перемога над суперницями й дощем

Попри всі природні катаклізми, жіноча збірна України чудово провела перший старт 2013 року. Естафетна четвірка в складі Юлії Джими, Валі і Віти Семеренко та Олени Підгрушної перемогла на четвертому етапі Кубка світу.

На першому з чотирьох шестикілометрових етапів виступала 22-річна киянка Юлія Джима, яка спромоглася зберегти шанси для досвідченіших колег — на передачу естафети вона прийшла сьомою з трохи більш як 40-секундним відставанням від лідера.

До справи взялася Валя Семеренко, яка змусила забути, що в грудні мала проблеми зі здоров’ям — естафету вона передала вже у щільній групі претенденток на перемогу.

Найбільший внесок до успіху належить Олені Підгрушній: свій етап вона виграла з перевагою в півхвилини над найближчою суперницею! На прес-конференції після перемоги капітан команди зізналася, що вже стала звикати до місця в еліті.

«Коли я перший раз була на подіумі, то в мене також руки трусилися і я не знала, що сказати. Сьогодні я це вже сприймаю спокійніше. Гонку ми провели достатньо впевнено: я стежила за кожною з дівчат, і дуже приємно було, що всі ми рівно і стабільно наближалися до «золота», — сказала Олена Підгрушна.

Зусилля подруг гідно підсумувала Віта Семеренко. Перевага українок була такою переконливою, що вона мала час на незабутній фініш із синьо-жовтим прапором — під оплески інтернаціональних трибун Обергофа.

Це перший такий успіх від 2009 року, коли так само в Обергофі українська четвірка стала переможницею. Але того разу українки отримали «золото» не одразу, а після дискваліфікації російської команди, тож нинішня перемога – перша за останні 14 років, здобула безпосередньо на дистанції.

Позаду залишилися сильні команди Франції та Німеччини. Норвежки, які в грудні виграли першу естафету сезону, задовольнилися четвертим місцем, росіянки стали п’ятими.

«Заслужена перемога дівчат і всього колективу, який спрацював на цю перемогу. У складних умовах – дощ, вітер, туман – наші дівчата показали, що здатні боротися навіть у такій ситуації. Але не тільки в такій: гадаю, що це пролог до високих результатів у майбутньому», – сказав одразу після перемоги головний тренер збірної України Василь Карленко.

Прорив Валі Семеренко

Наставник українських біатлоністів, мабуть, щось знав: уже в неділю Валя Семеренко пробилася на подіум у гонці переслідування. За результатами суботнього спринту вона була тільки 14-ю, але успішна стрільба (всього одна незакрита мішень з двадцяти) і достатньо швидкий хід дозволили піднятися на третє місце.

Вище розташувалися тільки росіянка Ольга Зайцева і чешка Вероніка Віткова. А от тріумфаторки спринту німкеня Міріам Ґесснер і норвежка Тура Берґер надто багато помилялися під час стрільби.

Між цими успіхами були ще кілька вдалих результатів. Приміром, чоловіча збірна в естафеті стала четвертою, хоча до останнього кілометра дистанції боролася за бронзові нагороди з німцями — а попереду росіяни тріумфували в протистоянні з норвежцями за «золото». У жіночій спринтерській гонці чергове в нинішньому сезоні особисте досягнення встановила Юлія Джима — у поважній компанії вона вперше у кар’єрі шостою дісталася фінішу в спринті.

У січні провідні біатлоністи планети потішать своїми змаганнями ще два містечка — німецький Рупольдинґ та італійський Антхольц. У лютому чемпіонат світу прийматиме чеське Нове Место.
  • Зображення 16x9

    Антон Шульга

    Працюю на Радіо Свобода з квітня 2010 року. Редактор та ведучий ранкових новин. Попередній трудовий досвід також пов’язаний із радіо – обласним державним у Луганську, «Радіо-Ера» в Києві. Народився 1975 року у Жовтих Водах на Дніпропетровщині. Вищу освіту отримав у Луганському державному педагогічному університеті ім. Тараса Шевченка.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG