Доступність посилання

ТОП новини

В Узбекистані звільнили всіх заручників-киргизів


Мешканці села Гушіяр узбекистанського анклаву Сох у Киргизстані збираються на кордоні двох держав, архівне фото 28 травня 2010 року – тоді в цій місцевості вже спалахувала напруженість
У Киргизстані сьогодні повідомили про звільнення всіх заручників, громадян цієї країни, яких учора захопили в анклаві Сох – частині території сусіднього Узбекистану, яка є «острівцем» посеред території Киргизстану.

Як повідомили Радіо Свобода у Прикордонній службі Киргизстану, по обіді звільнили останніх 16 громадян після того, як перших 14 захоплених, жінок і дітей, звільнили ще вранці.

У Киргизстані повідомляли, що криза спалахнула вчора, коли мешканці району Сох, громадяни Узбекистану, напали на киргизьких прикордонників, які підводили лінію електропередач до нового прикордонного пункту, і взяли заручниками кількадесят громадян Киргизстану, які на той час перетинали територію анклаву. У сутичках, за цим повідомленням, серйозно потерпів киргизький прикордонник.

В Узбекистані ж Служба національної безпеки звинуватила сьогодні в кризі киргизьких прикордонників. За цією заявою, саме прикордонники з Киргизстану відкрили вогонь по узбецьких громадянах, учасниках акції протесту проти прокладання лінії електропередач, яке здійснювали киргизькі прикордонники на порушення міждержавних угод; при цьому, мовиться в повідомленні, серйозно поранені п’ять узбецьких громадян.

Сох та низка інших анклавів у регіоні Ферганської долини, те тісно переплітаються кордони Киргизстану, Узбекистану, а також Таджикистану, є постійним джерелом міждержавної й міжетнічної напруженості. Всередині Киргизстану є, за різними даними, чотири чи п’ять анклавів, які належать Узбекистанові, і два анклави Таджикистану; в Узбекистані теж є один анклав Киргизстану і один Таджикистану.

Зокрема, в узбекистанському анклаві Сох на півдні Киргизстану, оточеному його Баткенською областю, живе майже 60 тисяч людей, які є громадянами Узбекистану, але за національністю переважно таджики. Через цю частину території Узбекистану проходить головна дорога, яка з’єднує киргизькі міста Ош і Баткен. Узбекистан різко обмежує можливості користуватися відтинком дороги через Сох.
XS
SM
MD
LG