Доступність посилання

ТОП новини

Безкоштовний громадський транспорт – нововведення у столиці Естонії


Вже майже тиждень, як жителі Таллінна, зареєстровані в реєстрі мешканців столиці Естонії, можуть безкоштовно користуватися громадським транспортом. Таким чином влада Таллінна бореться із заторами і покращує міську екологію, а також підтримує жителів, що потерпіли під час економічної кризи.

У березні минулого року в Таллінні відбувся референдум, у перебігу якого понад 75% жителів естонської столиці проголосували за перехід на безкоштовний проїзд у міському громадському транспорті. А у вересні міські збори Таллінна ухвалили остаточне рішення про безкоштовний проїзд в громадському транспорті з 1 січня 2013 року.

Для безкоштовного проїзду жителі Таллінна повинні придбати спеціальну проїзну пластикову картку, персоніфікувати її через інтернет і під час поїздки у громадському транспорті прикласти картку до електронного реєстратора – валідатора. Проїзна картка чинна лише разом із посвідченням особи.

«Я задоволена. Для жителів Таллінна проїзд безкоштовний і мені це подобається», – каже жителька столиці Естонії Іві.

Право безкоштовного проїзду розповсюджується також на всіх учнів у віці до 19 років, незалежно від місця реєстрації в Естонії. Наразі іноземцям та жителям інших естонських регіонів доведеться платити за проїзд в талліннському громадському транспорті.

Збільшується кількість жителів Таллінна

Нова система проїзду стимулює естонців реєструватися в столиці.

«Кількість жителів Таллінна на 1 січня цього року становить 419 тисяч 830 осіб. Тобто на декілька тисяч талліннців стало більше, ніж минулого року. Проїзні картки на даний момент мають вже понад 180 тисяч осіб», – повідомив віце-мер Таллінна Тааві Аас.

Представники Талліннської мерії очікують, що за рахунок збільшення кількості жителів столиці, які платитимуть у міську казну муніципальний податок на прибуток, вдасться покрити брак коштів від продажу квитків.

На проект безкоштовного громадського транспорту Талліннська мерія у бюджеті на 2013 рік виділила 12 мільйонів євро.

Громадським транспортом у столиці Естонії користується щодня понад 100 тисяч осіб. Водночас у пасажирів виникають питання, щодо захисту особистих даних, які є в проїзних документах.

«Ми впевнені у тому, що ця картка безпечна», – зазначає віце-мер Таллінна.

Нова система запобігає заторам

У перший тиждень січня жителі Таллінна звикали до нововведення. Деякі з них забували реєструвати свій проїзд. Тим, хто потребував допомоги в оволодінні новою системою проїзду, допомагали контролери, роздаючи спеціальні інформаційні буклети.

Експерти зазначають, що нова система проїзду позитивно позначиться на екології міста, оскільки зменшиться кількість приватних автомобілів і збільшиться кількість екологічно чистих трамваїв, тролейбусів, а також монорельсових транспортних засобів. Це також сприятиме зменшенню завантаженості на міських дорогах.

Слід зазначити, що муніципальна влада столиці сусідньої Латвії – Риги – з метою зменшення інтенсивності руху та запобігання заторам під час снігопаду дозволила водіям власних автомобілів безкоштовно користуватися громадським транспортом. Для цього їм необхідно лише мати при собі техпаспорт свого автомобіля.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG