Доступність посилання

ТОП новини
23 січня 2021, Київ 04:01

Безкоштовний громадський транспорт – нововведення у столиці Естонії


Вже майже тиждень, як жителі Таллінна, зареєстровані в реєстрі мешканців столиці Естонії, можуть безкоштовно користуватися громадським транспортом. Таким чином влада Таллінна бореться із заторами і покращує міську екологію, а також підтримує жителів, що потерпіли під час економічної кризи.

У березні минулого року в Таллінні відбувся референдум, у перебігу якого понад 75% жителів естонської столиці проголосували за перехід на безкоштовний проїзд у міському громадському транспорті. А у вересні міські збори Таллінна ухвалили остаточне рішення про безкоштовний проїзд в громадському транспорті з 1 січня 2013 року.

Для безкоштовного проїзду жителі Таллінна повинні придбати спеціальну проїзну пластикову картку, персоніфікувати її через інтернет і під час поїздки у громадському транспорті прикласти картку до електронного реєстратора – валідатора. Проїзна картка чинна лише разом із посвідченням особи.

«Я задоволена. Для жителів Таллінна проїзд безкоштовний і мені це подобається», – каже жителька столиці Естонії Іві.

Право безкоштовного проїзду розповсюджується також на всіх учнів у віці до 19 років, незалежно від місця реєстрації в Естонії. Наразі іноземцям та жителям інших естонських регіонів доведеться платити за проїзд в талліннському громадському транспорті.

Збільшується кількість жителів Таллінна

Нова система проїзду стимулює естонців реєструватися в столиці.

«Кількість жителів Таллінна на 1 січня цього року становить 419 тисяч 830 осіб. Тобто на декілька тисяч талліннців стало більше, ніж минулого року. Проїзні картки на даний момент мають вже понад 180 тисяч осіб», – повідомив віце-мер Таллінна Тааві Аас.

Представники Талліннської мерії очікують, що за рахунок збільшення кількості жителів столиці, які платитимуть у міську казну муніципальний податок на прибуток, вдасться покрити брак коштів від продажу квитків.

На проект безкоштовного громадського транспорту Талліннська мерія у бюджеті на 2013 рік виділила 12 мільйонів євро.

Громадським транспортом у столиці Естонії користується щодня понад 100 тисяч осіб. Водночас у пасажирів виникають питання, щодо захисту особистих даних, які є в проїзних документах.

«Ми впевнені у тому, що ця картка безпечна», – зазначає віце-мер Таллінна.

Нова система запобігає заторам

У перший тиждень січня жителі Таллінна звикали до нововведення. Деякі з них забували реєструвати свій проїзд. Тим, хто потребував допомоги в оволодінні новою системою проїзду, допомагали контролери, роздаючи спеціальні інформаційні буклети.

Експерти зазначають, що нова система проїзду позитивно позначиться на екології міста, оскільки зменшиться кількість приватних автомобілів і збільшиться кількість екологічно чистих трамваїв, тролейбусів, а також монорельсових транспортних засобів. Це також сприятиме зменшенню завантаженості на міських дорогах.

Слід зазначити, що муніципальна влада столиці сусідньої Латвії – Риги – з метою зменшення інтенсивності руху та запобігання заторам під час снігопаду дозволила водіям власних автомобілів безкоштовно користуватися громадським транспортом. Для цього їм необхідно лише мати при собі техпаспорт свого автомобіля.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG