Доступність посилання

ТОП новини

Японія висловила Китаю протест – через військові кораблі біля островів Сенкаку


Міністерство закордонних справ Японії сьогодні викликало посла Китаю і висловило йому «рішучий протест» – через активність китайських військових кораблів у водах поблизу групи спірних островів у Східнокитайському морі.

Таким чином, новий націоналістичний уряд Японії на чолі з прем'єр-міністром Сіндзо Абе вперше після свого затвердження порушив складне територіальне питання у відносинах із Китаєм.

У своїй заяві японське зовнішньополітичне відомство висловлює протест «проти перебування протягом тривалого часу китайських військових кораблів у японських територіальних водах» і вимагає, «щоб такі інциденти не повторювалися».

Пекін надіслав кілька кораблів у район островів, які в Японії називають Сенкаку, а в Китаї Дяоюй. Обидві країни наполягають, що ці території належать їм. Фактично архіпелаг із п’яти безлюдних островів і трьох скель контролює Японія.

Острови Сенкаку не заселені, однак розташовані на перетині стратегічно важливих морських шляхів. За припущеннями, шельф островів також багатий на нафту і газ.
XS
SM
MD
LG