Організатори «Маршу проти негідників» подали заявку на проведення акції до мерії Москви наступного дня після підписання президентом Росії Володимиром Путіним так званого «Анти-Магнітського закону».
Цей документ став відповіддю російської влади на ухвалу сенату США. За цим документом, в’їзд до Сполучених Штатів закрили для осіб, причетних до смерті у російській тюрмі юриста Сергія Магнітського. Російський же закон натомість забороняє всиновлення дітей-сиріт американцями.
Узгодження маршруту
Із листами проти такого рішення виступили чимало відомих діячів культури Росії. Очікується, що «Марш проти негідників» 13 січня може стати багатотисячним, і саме тому організатори прагнуть до узгодження маршруту. Про це Радіо Свобода розповів один із заявників акції, журналіст Олександр Риклін.
«Прийнятні маршрути для нас можуть варіюватися. Ми не будемо мертво упиратися в ті два маршрути, які є зараз в заявці. Я твердо впевнений, що компроміс буде знайдено, що мерія піде назустріч цього разу і нам удасться провести марш в центрі міста. І все відбудеться, що повинно. Цього разу загострення пристрастей досить велике. Люди хочуть вийти на цей марш. Для нас це очевидно і вони повинні отримати таку можливість. Більш того, це їхнє конституційне право. Нічого надприродного ми не просимо», – сказав Риклін.
Опозиція згодна на компроміс
У заявці на проведення «Маршу проти негідників» організатори вказали два варіанти маршруту. Перший від Калузької площі до Охотного ряду, де розташована будівля Державної думи. Другий закінчується там же, але починається на площі Тверської застави поряд із Білоруським вокзалом і пролягає Тверською вулицею. Опозиція надала мерії Москви і компромісний варіант маршруту маршу, який чиновники самі пропонували опозиціонерам у ході переговорів про акцію 15 грудня минулого року. Тоді переговори провалилися, і неузгоджений мітинг пройшов на Луб'янці, зібравши кілька тисяч осіб.
За словами координатора Лівого фронту Сергія Удальцова, опозиція і громадські активісти готові до розумних компромісів, але не вважають за потрібне домовлятися з владою будь-якою ціною.
Це є, по суті, політична акція, але зазначу, що вона ініційована, громадськими активістамиСергій Удальцов
Кількість важлива
Організатори мітингу сподіваються, що узгодження акції 13 січня дозволить зібрати велику кількість учасників. Щоправда, є й ті, хто вважає, що варто дотримуватися початкового маршруту і не йти на догоду владі. Олександр Риклін вважає, що в даному випадку можна досягти компромісу.
Будь-яка крайня позиція заслуговує на повагу, але в даному випадку я думаю, що ми зможемо від неї відступитиОлександр Риклін
Олександр Риклін та інші заявники «Маршу проти негідників» сподіваються, що узгодити акцію вдасться вже в середу ввечері. Акції проти «анти-Магнітського закону» заплановані на 13 січня також у Санкт-Петербурзі.
Тим часом, за результатами опитування Фонду «Общественное мнение», 56% росіян підтримують законодавчу ініціативу про заборону всиновлення російських сиріт громадянами США. Проти неї висловився лише 21% респондентів.