Доступність посилання

ТОП новини

Пукач убив Гонгадзе з необережності і просить вибачення – адвокат


Екс-генерал міліції Олексій Пукач убив журналіста Георгія Гонгадзе з необережності і просить вибачення. Про це в інтерв`ю «Сегодня» сказав нинішній захисник Пукача, екс-слідчий прокуратури Григорій Демиденко. Коментуючи зняття з його підзахисного звинувачення у замовному характері вбивства Гонгадзе, і, отже, відсутність будь-якої мотивації дій Пукача, Демиденко відзначив, що «ніхто не навів доказів наміру».

При цьому Демиденко спростував інформацію про те, що Пукач стверджував, ніби, вбиваючи Гонгадзе, очищував країну від скверни. «Пукач такого не затверджував! Це все вигадки. Пукач не ставив за мету вбивати журналіста. Це вийшло випадково. Він лише хотів перевірити інформацію про те, що Гонгадзе займається якимись незаконними діями. Але в результаті сталося вбивство з необережності. Слідство ж визнало, що воно було умисним. Ми з цим не згодні», – сказав він.

Також Демиденко сказав, що Пукач не тільки розкаявся у скоєнні вбивства, а й публічно вибачився. «І у нього на очах були сльози», – сказав адвокат.

Вбивство Гонгадзе було скоєне восени 2000 року. 15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років. Ще один обвинувачений – Пукач – перебував у розшуку з 2005 року. 21 липня 2009 Пукача було затримано. Печерський райсуд Києва з квітня 2011 року в закритому режимі розглядає справу за звинуваченням Пукача у вбивстві Гонгадзе. За даними Генпрокуратури, досудовим слідством встановлено, що обвинувачений, будучи посадовцем, на виконання наказів і вказівок міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка та інших посадовців, кримінальна справа стосовно яких розслідується в окремому провадженні, в травні-вересні 2000 року перевищив свої посадові повноваження стосовно громадського діяча Олексія Подольського й журналіста Георгія Гонгадзе і 17 вересня 2000 року скоїв убивство останнього.
XS
SM
MD
LG